А ви бачили Денишівський скеледром?

04.08.2021, 17:03
443 Переглядів

Особливе і незвичайне переважна більшість з нас налаштована шукати в далеких подорожах за кордоном. Тим часом багато унікальних місць є у нас в Україні, і відносно недалеко від Тернополя. І щоб побачити їх, не треба ні багато часу, ні багато грошей. Хочу розповісти про кілька таких місць на Житомирщині, звідки я родом. До речі, небагатьом відомо, що ця область – четверта в Україні за кількістю внутрішніх туристів.

   До топ-5 туристичних об’єктів області належать: музей космонавтики імені С.П. Корольова у Житомирі, урочище «Камінне село» в Олевському районі ( справжній український Стоунхендж), історичний комплекс «Кляштор Босих Кармелітів» у Бердичеві, замок-музей «Радомисль» у Радомишлі з його унікальними колекціями ікон й іконостасів та гранітний скеледром біля села Дениші Житомирського району, який називають «Меккою» скелелазів України. На останньому мала задоволення нещодавно побувати і навіть поспостерігати, як тренувалися альпіністи й професійні скелелази.

   Цей скеледром простягається на кілометри вздовж долини річки Тетерів, а частина його знаходиться під водами місцевого водосховища. Основна прямовисна стіна гранітного каньйону височіє над берегом на 25 метрів і є одним з найзручніших і найпопулярніших місць в Україні для скелелазіння. В цілому скельний район складається з 5 секторів, де облаштовано близько чотирьох десятків маршрутів різних рівнів складності. «Скелелазіння вимагає неабиякої фізичної підготовленості й витривалості, – розповідає один з місцевих жителів. – Років 20 тому нас навчали й поступово загартовували перед тим, як ми починали лазити по скелях. У разі чого страховка завжди присутня. Тут часто проводяться різноманітні заходи, як от змагання із гірського й пішохідного туризму, водних видів спорту, а поблизу скеледрому влаштовують музичні фестивалі.

   Крім активного екстремального відпочинку, в Денишах можна й просто насолоджуватися природою, адже вона тут неймовірна. А територія навколо скеледрому добре підходить для облаштування кемпінгу і наметового містечка. Їхати з Тернополя до Денишів найзручніше легківкою.  Або ж автобусом до Житомира, а звідти місцевою маршруткою.

Анна Янко

На фото – скеледром у селі Дениші на Житомирщині

Фото авторки та з сайту  https://myukraine.org.ua/

04.08.2021, 05:03
443 Переглядів