Богдан Кутєпов: «У звичайному смартфоні є багато можливостей для створення повноцінних відеосюжетів»

26.09.2022, 09:00
2659 Переглядів

Завершальним у навчальній програмі IX Регіональної Школи сучасної журналістики став тренінг на тему «Відеостудія в кишені. Як (не)дорого створювати успішний контент», що його проводив Богдан Кутєпов.

   Насамперед – коротко про тренера. Богдан Кутєпов у журналістиці з 2003-го. Співзасновник незалежного Громадського телебачення, де впродовж шести років працював журналістом і відеографом. Починав як стрімер під час Революції Гідності. Зняв понад 200 короткометражок для авторського проєкту Hromadske.doc. Автор фільмів “Життя і Смерть у Гуцулії” (2016), “Історія мінного тральщика «Генічеськ»” (2017) та інших. Зараз співпрацює з волонтерським фондом UkrainianAmerican House, знімаючи сюжети про гуманітарну ситуацію у прифронтових районах.

   З притаманною йому оригінальністю, Богдан Кутєпов розпочав тренінг, можна сказати, ще з порогу. Він зайшов до Тернопільського прес-клубу, проводячи відеозйомку своїм смартфоном, і після привітання відразу сказав присутнім: «Ви будете знімати, готуйтеся! Чистіть свої телефони, щоб там було достатньо пам’яті, і підзаряджайте їх». Після цього він зазначив, що відео – це зараз один з базових видів контенту, який в тій чи іншій формі використовують фактично всі. І діляться люди сьогодні відеоконтентом більше, ніж будь-яким іншим. Один із останніх яскравих прикладів на підтвердження – це повідомлення про звільнення наших військовополонених. Хоч разом з тим, через воєнний стан, знімати зараз багато чого і багато де заборонено.

   «Звичайно, найкраще знімати відеокамерою, однак ваш телефон завжди з вами, і   у нього насправді дуже багато можливостей щодо відеозйомки, – звернувся Богдан Кутєпов до слухачів. – Тож сьогодні я вам дам інструменти, з допомогою яких ви завжди зможете зняти і змонтувати повноцінний відеосюжет». Відтак ознайомив з найзручнішими програмами-відеоредакторами та розповів про цілу низку лайфхаків щодо того, як знімати якісне відео. Він щедро ділився величезним особистим досвідом, тож прозвучало дуже багато цінних практичних порад. Також розповів про роботу різних технічних пристроїв, які роблять відеозйомку телефоном більш якісною і комфортною.

   В ході тренінгу було розглянуто цілу низку важливих підтем. Зокрема, такі, як «Відео  –  найбільш ефективний інструмент поширення інформації», «Відеограф – журналіст, оператор, режисер, дизайнер і не лише», «Як зняти відео на мільйон переглядів», «Кіно в наплічнику: камера, звук, світло. Технічне обладнання для виробництва відео», «Особливості роботи в польових умовах», «Відеомонтаж на смартфоні. Робота з мобільними додатками VN, PowerDirector та іншими».

  Завершували навчальну програму розмовою про стрім, про те, зокрема, як  організувати й провести ефективну онлайн-трансляцію на різних платформах в неті. Як підсумок, слухачі Школи вже в реальній роботі вчилися вести під наставництвом Богдана Кутєпова стрім із локації неподалік.

  Захід проводився в рамках виконання проєкту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики».

 

26.09.2022, 09:00
2659 Переглядів