Частина українців продовжують спокійно слухати і дивитися російське

08.09.2022, 14:57
1077 Переглядів

Як відомо, з 19 червня набрав чинності ухвалений Верховною Радою закон, що забороняє російську музику в українських медіа та громадському просторі.  Заборонені публічне виконання та демонстрація, а також використання фонограм, відеограм та музичних кліпів виконавців, які підтримують російську агресію. Автор цих рядків вирішив перевірити, наскільки дотримуються вимог цього закону в громадських місцях його рідного міста Теофіполя, що на Хмельниччині.

  Протягом кількох тижнів я періодично відвідував міські заклади харчування: “Золота рибка”, “Fresh House”, “Patio”,  “Шанс”,  “2000”. І ніде жодного разу не почув російської музики. Зі слів постійних відвідувачів дізнався, що, приміром, в “Золотій рибці” після 24 лютого і до 19 червня ще можна було почути пісні російською, але після прийнятого закону там звучить виключно українська. А в інших закладах, стверджують відвідувачі, і до цих змін завжди звучала українська музика. Зовсім інша ситуація –  у авто приватних таксистів.  У більшості таксі грає здебільшого російський шансон, а українські треки звучать рідко.

   Провівши опитування серед жителів Теофіпольської громади на тему, чи слухають вони російських виконавців після  24 лютого, дійшов до висновку, що більшість людей перейшли виключно на український контент. Однак думки все-таки різняться, наведу кілька з них.  “До війни я  слухав російських співаків, дивився російські програми та фільми, але після 24 лютого я все це викинув зі свого життя”- відповів, наприклад, Олексій. «Я добре розумію, які події зараз відбуваються. Але в роки моєї юності популярними були в основному російські пісні, тож для мене це невід’ємні спогади з мого життя…”- зізналася Анастасія. “Моя позиція до всього російського стала негативною ще у 2014-му, з тих пір я відмовилася від їхнього контенту, адже розумію, що слухаючи російське, ми спонсоруємо війну, яку вони проти нас розпочали. Рада, що тепер наша влада стала рішуче діяти стосовно ворожого контенту”- поділилася своєю думкою Аліна.

   До речі, нещодавно соціологи на всій території України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, провели опитування з метою дізнатися, як змінилося споживання російського контенту. За його результатами вони відзначили, що серед українців спостерігається різке зниження споживання російського контенту. Більше 40% опитаних взагалі перестали дивитися російські серіали, і стільки ж – слухати музику окупанта. Водночас 15% продовжують дивитися російські серіали, як і раніше, а чверть респондентів продовжують слухати російську музику.

Назар Голуб

08.09.2022, 02:57
1077 Переглядів