Чи насправді все так погано із фінансуванням тернопільської медицини?

21.02.2020, 15:04
756 Переглядів

Медична реформа і стан надання медичних послуг в Україні загалом викликають чимало запитань у пересічних українців. З цього приводу один з місцевих сайтів зібрав у своїй публікації «Все, що ви хотіли знати про фінансування тернопільської медицини» декілька тез. Наскільки правдивою є інформація, викладена у матеріалі, з’ясовували фактчекери.

ТЕЗА 1. «Медична субвенція з державного бюджету для забезпечення надання гарантованих державою медичних послуг мешканцям Тернопільської міської територіальної громади передбачена тільки на І квартал 2020 року». 

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

Щоб перевірити достовірність фактів, викладених у вищезазначеній статті, ми звернулися із офіційним запитом до Тернопільської міської ради. У відповіді, яку ми отримали, йдеться про те, що у  2020 роцi медична субвенцiя з державного бюджету для забезпечення надання медичної допомоги закладами охорони здоров’я мешканцям Тернопільської МТГ дійсно передбачена лише на I квартал.

ТЕЗА 2. «Медична субвенція на інсулін у той же період забезпечить лише 25% потреби».

ВЕРДИКТ:  ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

Згідно інформації, отриманої нами від міської ради, медичну субвенцiю для придбання препаратiв iнсулiну для хворих на цукровий дiабет передбачено на I квартал 2020 року , проте ця сума становить лише 10% від річної потреби.

ТЕЗА 3. «Уряд з року в рік не виконує своїх зобов’язань щодо вчасного перерахування субвенцій на зарплату медикам». 

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ 

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

Дана теза містить маніпулятивний характер. Справді, у ЗМІ часто з’являються повідомлення про затримки виплат заробітної плати медикам. Цю ситуацію не заперечували і в Уряді. Проте наразі такої проблеми немає, бо і у відповідь на наш запит у ТМР повідомили, що затримки в перерахуваннi коштiв за рахунок медичної субвенцiї на виплату заробiтної плати медичним працiвникам наразі не має.

ТЕЗА 4. «Держава перестала фінансувати медичне забезпечення у шкільних закладах». 

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ ТА АРГУМЕНТАЦІЯ:

Ця теза є достовірною, про що свідчить інформація від міської ради. Там повідомили, що видатки на придбання медикаментiв та перев’язувальних засобів проводяться закладами освiти за рахунок коштiв мiсцевого бюджету.

 Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

21.02.2020, 03:04
756 Переглядів