Чи правда, що на Тернопільщині є випадки захворювання на COVID-19 втретє?

12.03.2021, 14:12
973 Переглядів

Пандемія триває. Кілька регіонів України через ріст захворюваності на Covid-19 потрапили до «червоної» зони карантину, а на Тернопільщині суттєво зростає число госпіталізацій. До того ж місцеві медіа поширюють інформацію про те, що в області є люди, які інфікувалися коронавірусом вже втретє. Чи правда це – перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«На Тернопільщині почастішали повторні випадки зараження коронавірусом. COVID-19 вдруге діагностували у понад шістдесяти жителів краю, а у трьох людей цю хворобу виявили втретє», – про це повідомляють багато тернопільських та всеукраїнських сайтів. Усі вони посилаються на публікацію в місцевому онлайн-виданні «За Збручем».

У самій новині згаданого ресурсу немає прямої цитати експерта про такі дані, вони подаються як слова автора публікації. Окрім того, ні на сайті ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр», ні на сайті управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА такої інформації теж немає. Тож ми направили запит у облдержадміністрацію, чи справді станом на 7 березня 2021 (дата виходу публікації) було зареєстровано випадки повторного зараження. У відповідь на запит нам повідомили, що на Тернопільщині справді вже є три випадки повторного (третій раз) інфікування коронавірусом, які підтверджені лабораторно.

«Згідно з інформацією державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», станом на 7 березня 2021 року у трьох жителів Тернопільської області зареєстровано 3-кратне лабораторне підтвердження діагнозу COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції», – йдеться в документі.

Відзначимо, що подібні випадки фіксують і в світі. Проте медики та науковці не можуть пояснити, чому люди інфікуються повторно. Окрім того, вони припускають, що, ймовірно, йдеться не про повторний, а про один, але тривалий випадок хвороби. У вірусології є таке поняття як персистенція, коли людина вже здорова, але вірус зберігається в організмі.

Висновки: На Тернопільщині й справді методом ПРЛ-дослідження у трьох людей втретє підтверджено коронавірусну хворобу. У офіційних джерелах таких даних немає, а на сайтах онлайн-видань інформація не підкріплена коментарями експертів, а подається, як слова автора публікації, тому й викликала сумніви у своїй правдивості. До того ж світові експерти не виключають, що мова йде не про інфікування втретє, а про тривалий перебіг одного захворювання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

12.03.2021, 02:12
973 Переглядів