Чи справді виганяють студентів із гуртожитку відомого університету?

19.03.2022, 16:09
1411 Переглядів

У тернопільській фейсбук-групі користувач поширив інформацію, що з Київського національного університету культури і мистецтв, яким керує  «співаючий ректор» Михайло Поплавський, виганяють студентів. У закладі навчаються і жителі Тернопільської області, тож наші фактчекери перевірили достовірність даної інформації.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Хлопці на гарматне м’ясо, а на дівчат «свої плани». Поплавський виганяє студентів із гуртожитків і сховищ», – матеріал із таким заголовком поширив користувач у Фейсбуці. У матеріалі йдеться, що ректор КНУКіМ Михайло Поплавський погрожує студентам відправити їх у зону бойових дій, якщо вони не покинуть бомбосховище і свої кімнати у гуртожитках. Цікаво, що на сайті-першоджерелі, на яке посилаються в матеріалі, відповідна сторінка не знайдена. А даний матеріал датований 12-м березня.

Щодо позиції навчального закладу, то ще 10 березня на сторінці КНУКіМ у Фейсбуці була оприлюднена заява, у якій йдеться, що інформація щодо виселення студентів з гуртожитку вишу є недостовірною. «Керівництво університету дійсно звернулося до студентів з пропозицією їх евакуації до більш безпечного регіону, а саме – до гуртожитку Львівської філії університету культури. На сьогодні існує реальна загроза їхньому життю та здоров’ю. Кожному студенту надається матеріальна допомога. У Львівській філії студенти будуть забезпечені харчуванням та всім необхідним для проживання», – йдеться у заяві.

Отож, очевидно, що журналісти опублікували інформацію без перевірки фактів, а також не надавши коментар представників навчального закладу.  Такою публікацією вони лише дезінформують та лякають населення в умовах війни.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

19.03.2022, 04:09
1411 Переглядів