Cиньо-жовті нідерландські тюльпани на честь України – насправді не новий сорт

14.04.2022, 17:09
1188 Переглядів

Вітчизняні сайти та користувачі соцмереж активно діляться світлиною із синьо-жовтими тюльпанами, які начебто вивели у Нідерландах спеціально на знак підтримки українського народу, який потерпає від російського вторгнення. Фотографія стала вірусною і має десятки тисяч поширень, а користувачі навіть цікавляться, як можна придбати таку красу. Проте не поспішайте замовляти новий сорт тюльпанів. Спочатку перевіримо, чи правдивою є інформація.  

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Столиця Нідерландів Амстердам є також світовою столицею тюльпанів, тому інформація про те, що у країні вивели новий сорт квітів під назвою Tulipa Ukraine, звичайно, не викликала недовіри. Як і те, що новий сорт має синьо-жовтий відтінок саме на честь України, адже у ці непрості для нас часи безліч країн світу, в той чи інший спосіб, висловлюють нам підтримку. Можна і такими красивими квітами, чому б ні? Проте мусимо трохи розчарувати…

Як з’ясували наші фактчекери, вперше фотографія з’явилася в Інстаграм–профілі сайту tulipsinholland.com. За даними «Tulips in Holland», тюльпани виробляє нідерландська гуртова компанія Hoven & de Mooij BV. Гуртовий продавець має в наявності широкий вибір різнокольорових квітів. Але «українські тюльпани» наразі на їхньому сайті не вказані. При цьому квітковий магазин у коментарях пояснив, що синьо-жовті квіти – це не новий сорт, а звичайні тюльпани, які були пофарбовані на честь народу України вже після вирощення. Зокрема, одна з користувачок запитує в магазину, «як отримати коріння (насіння)?». У відповідь їй написали, що «ці тюльпани пофарбовані».

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

 

14.04.2022, 05:09
1188 Переглядів