Депутатка з Тернопільщини зманіпулювала інформацією про потяг “Київ-Рахів”

08.12.2020, 14:35
864 Переглядів

 Народна депутатка з Чортківського району Євгенія Кравчук повідомила, що «Укрзалізниця» відновлює повноцінне курсування потягу 357/358 «Київ – Тернопіль – Рахів», без якого ціла низка міст та селищ Тернопільщини були повністю позбавлені пасажирського залізничного сполучення зі столицею.

Чи так це насправді і чи є приводи для радості у жителів Тернопільщини, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Укрзалізниця» з 18 березня, коли урядом було запроваджено суворий карантин, призупинила внутрішнє пасажирське сполучення. Відновлювати роботу деяких потягів компанія почала у червні. Проте серед тих, які знову почали курсувати, не було рейсу «Київ – Рахів». Його, до речі, запровадили у 2014 році, і  поїзд одразу став популярним як серед місцевого населення, так і серед туристів, котрі відвідують Рахівщину (Рахів, Кваси, Ясіня), Яремчанщину (Яремче, Ворохта), Покуття (Коломия, Гвіздець, Городенка), Буковину (Стефанешти) та Південне Тернопілля (Заліщики, Товсте, Чортків, Копичинці, Хоростків, Теребовля).

І ось 19 листопада на своїй сторінці у Фейсбук депутатка Верховної Ради Євгенія Кравчук повідомила, що потяг 357/358 «Київ – Тернопіль – Рахів» почне повноцінне курсування з 18 грудня. Згадала вона і про «ложку дьогтю в діжці межу»: мовляв, потяг з Києва, як і раніше, прибуватиме на Тернопільщину посеред ночі.

«Над зміною графіків ми вже працюємо у робочій групі. Сподіваюся, навесні, при формуванні літнього розкладу, прибуття вдасться перенести на зручніший час», – написала Євгенія Кравчук.

Тим часом на сайті «Укрзалізниці» 27 листопада з’являється інформація про те, що курсування пасажирського потягу № 357/358 «Київ — Рахів», який тепер називається «Гуцульщина», відновлюється на період масових святкових зимових перевезень. Про відновлення курсування на постійній основі в «Укрзалізниці» не повідомили нічого. Тож ми направили запит у компанію, щоб дізнатися, чи буде доступний цей залізничний напрямок після зимових свят. У відповідь на наш запит в «Укрзалізниці» повідомили, що  наразі поїзд курсуватиме на період новорічно-різдвяних святкувань. Доля подальшого його курсування залежатиме від попиту.

   «Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному веб-сайті  АТ «Укрзалізниця» (https://www.uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/529759/), з 18.12.2020 по 12.01.2021 на період масових зимових перевезень відновлено щоденне курсування пасажирського поїзда «Гуцульщина» № 357/358 Київ – Рахів у складі 12 вагонів.

Можливість продовження його курсування після закінчення періоду масових зимових перевезень розглядатиметься залежно від наявності достатнього попиту пасажирів на перевезення на зазначеному маршруті», – йдеться у документі.

Висновки:

Інформація депутатки Євгенії Кравчук про відновлення після карантину руху потягу «Київ – Рахів» повноцінно не є точною. В «Укрзалізниці» повідомили, що наразі цей напрямок буде доступним для пасажирів на період новорічних святкувань. Про відновлення руху на постійній основі рішення прийматимуть, зважаючи на попит серед пасажирів. Виходить, що депутатка зманіпулювала на темі потягу, який не курсував від початку карантину і є важливим для жителів Тернопільщини.

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

08.12.2020, 02:35
864 Переглядів