Дівчинку з Тернопільщини помилково видали за поранену жительку Миколаєва

01.07.2022, 19:35
1387 Переглядів

Колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян на своїй сторінці у Твіттері розмістив відео, на якому маленька дівчинка у лікарні співає гімн України. У підписі до відео посадовець стверджує, що дівчинка постраждала внаслідок обстрілів Миколаєва.

Низка ЗМІ також опублікували новину про незламну маленьку українку. Проте, як виявилося, дівчинка не з Миколаєва, а з Тернопільщини. Деталі досліджували наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: ДЕЗІНФОРМАЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

   Тема війни та незламності українського народу в протистоянні з ворогом – номер один в Україні вже котрий місяць. Патріотичними відео українці діляться у соцмережах, щоб показати всьому світу, якою сильною є українська нація. Проте, як виявилося, навіть безневинні, на перший погляд, публікації можуть вводити читачів в оману. Про це свідчить згадане відео, яке облетіло соцмережі, отримавши тисячі лайків, поширень і коментарів, та з’явилося у низці медіа. На ньому бачимо маленьку дівчинку в лікарняній палаті, у якої травмована нога, і яка співає рядки із гімну України. В тексті стверджується, що дитина постраждала внаслідок ракетного обстрілу Миколаєва, який трапився 29 червня.

   Однак виявилося, що дівчинка не з Миколаєва, а з Тернопільщини. І травмувалася вона не внаслідок обстрілів ворога, а катаючись на велосипеді. Про це повідомили на сторінці Верховної Ради у Фейсбук. Те, що дівчинка з Кременця Тернопільської області, підтвердила і місцева журналістка Зоя Карпюк у Фейсбук-дописі. Дівчинку звати Єлизавета Комаревич, їй 4 роки.

   Отже, і медіа, і політик, не перевіривши інформацію, видали маленьку кременчанку за поранену мешканку Миколаєва. Така дезінформація могла б зіграти на руку ворожим пропагандистам, адже вони мали б підставу звинуватити нас в неправдивості. Тому потрібно ретельно «фільтрувати» повідомлення, адже помилитися може кожний.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

 

 

01.07.2022, 07:35
1387 Переглядів