Долучись до «Шляху серця» – вшануй поетів-земляків

14.07.2021, 09:27
544 Переглядів

  У Тернополі триває проєкт «Шлях серця»,  присвячений тридцятій річниці незалежності України, який проходить у форматі поетичного відеомарафону.

Щодня, з 1 по 30 липня, звучить поезія одного з відомих тернопільських авторів, а всього їх обрано  30. Мета акції – вшанувати  творчість талановитих земляків та ознайомити з нею якомога більшу кількість тернополян.  А організаторами виступили голова Тернопільської обласної організації Національної спілки письменників України Олександр Смик,  директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки Василь Вітенко та завідувачка відділу міського абонементу цього закладу Віра Горошок. «Найкращі ідеї завжди виникають неочікувано, спонтанно, так само виникла і ця, – розповідає вона. – Приводом стала важлива для України дата – тридцятиріччя незалежності . Це солідна дата, і ми давно думали про те, що ж до неї підготувати, а ідея відеомарафону виникла у мене одною з перших. У процесі ж спілкування з Олександром Смиком виявилось, що у нього є така ж ідея. Я була вражена, наскільки схожі думки можуть виникати в абсолютно різних людей».

Отже, щодня вшановують одного з поетів. 9 липня, наприклад, звучали вірші письменника та літературознавця Петра Сороки (1956-2018). Спогадами про нього поділилася літераторка та музикантка Тетяна Дігай.  «Ми разом працювали, творили, спілкувалися, – згадувала вона. –  Справа в тому, що він не тільки поет. Він був багатогранною особистістю. Поет, літературний критик, літературознавець, краєзнавець, просвітник. У нього була надзвичайно сильна творча інтуїція, і це дуже чути в його поезіях». До відеомарафону приєднався  депутат Тернопільської обласної ради Михайло Тимошик. Він зазначив, що, як член міської «Просвіти», завжди намагається долучатися до таких просвітницьких культурних проектів,  і що у «Шляху серця» кожен має змогу самостійно взяти участь і показати приклад. «Ми робимо це, і закликаємо інших, – додав Михайло Тимошик. – Своїй донечці перед сном читаю казки, зокрема, і тернопільських письменників. Дитина слухає, їй цікаво. Тому вважаю, що таке живе слово дає приклад і нагадування  про те, що ми, українці, маємо читати вірші і підтримувати культуру». Також взяв участь у проєкті відомий громадський та політичний діяч, екс-голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна. «Завжди важливо популяризувати наших поетів, видатних особистостей, бо в першу чергу вихідці з Тернопільщини мають бути прикладом для виховання наших дітей, – сказав він. – Бо у нас багато достойних людей, які змінювали хід історії, впливали і на поезію, і на творчість, і є світилами світової культури, які можуть бути прикладом для наслідування».

У відеомарафоні вже прозвучали поезії Степана Сапеляка, Михайла Левицького, Володимира Вихруща, Олега Германа та інших талановитих тернопільських літераторів. Попереду – вшанування нових імен. А взяти участь у поетичному марафоні можуть абсолютно всі. Для цього потрібно прийти до Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки і прочитати поезії, або відзняти власний відеоролик та розмістити його під хештеґом  #Шлях_серця  на сторінці «Прочитай. Книгозбірня» у соцмережі «Facebook».

Катерина Магула

На фото:  учасники та організатори 9-го дня відеомарафону “Шлях серця”; спогадами про Петра Сороку  ділиться Тетяна Дігай; поезії читає Михайло Тимошик; поезії читає Степан Барна

Фото авторки

 

14.07.2021, 09:27
544 Переглядів