Поєднання сучасного крою та етнічних елементів Галичини, створення цікавого та цілісного образу – це про стиль уже відомого тернополянам ( і не тільки) «Театру моди» Галицького коледжу, що працює під керівництвом Оксани Грицай.
До втілення модних ідей з національним колоритом пані Оксана залучає студенток факультету дизайну та моделювання одягу. У «Театрі моди» дівчата досліджують зразки етнічної вишивки, костюмів, декор вінків та різних деталей українського вбрання. За час існування тут створено 4 оригінальних колекції. Перша з них – «Гетьманівна» – була представлена не лише в Україні, а й в Іспанії, Польщі та Литві, де займала перші місця і навіть гран-прі. Три наступних – «Мольфарка», «Згарди» та «Спадок поколінь» – також брали участь у Львівському конкурсі «Битва модельєрів», де зайняли призові місця. «Для створення такого одягу ми використовуємо етнічні образи в сучасній подачі, беремо все найкраще, що можна побачити в національних костюмах Галичини, і поєднуємо в одне ціле», – розповідає Оксана Грицай.
Ви можете запитати, хто стає моделями для таких розкішних і незвичайних костюмів. Так от, більшість моделей, які презентують одяг на показах та конкурсах, це теж студентки і студенти Галицького коледжу , яким дуже подобається брати участь не лише у створенні, а й у презентації такої краси. Хоча до виходу на сцену чи подіум їх, звичайно, готують. В майбутньому «Театр моди» планує відкрити у Галицькому коледжі свій музей, аби показувати людям, як етнічні образи можуть бути перекладені на сучасний лад.
Наталя Бончук
Фото з архіву Театру моди Галицького коледжу