Фейк про безкоштовні зв’язок та інтернет під час війни

08.05.2022, 09:42
1568 Переглядів

У телеграм-каналі «Украина-Новости» повідомляють, що на період війни українцям надали право на безкоштовні зв’язок та інтернет від мобільних операторів. Допис набрав понад 170 тисяч переглядів, тож ми вирішили перевірити, правда це чи ні.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Все безкоштовне завжди збирає навколо себе безліч бажаючих, а під час воєнного стану, коли тисячі людей залишилися без заробітку, такі пропозиції стають ще більш актуальними. Окрім того, перебувати на зв’язку з рідними та бути в курсі новин стає ще більшою  необхідністю. Тож не дивно, що цей допис набрав стільки переглядів. Що ж пропонується клієнтам мобільних операторів? У публікації, наприклад, йдеться, що «сьогодні» ( 6 травня – авт.) було прийнято рішення про  надання безкоштовного зв’язку та Інтернету від операторів мобільного зв’язку. Ким саме прийнято таке рішення, не вказується. У той же час уточнюється, що така щедрість буде доступною на період війни. Також у дописі згадується, що подати заявку можна до 12 травня 2022 року. А щоб підключити безкоштовний Інтернет та зв’язок, потрібно обрати вашого оператора, клікнувши на активну вкладку внизу. Проте подати заявку на підключення читач не зможе, бо клік на активну вкладку перенаправляє на вибірковий пост на іншому новинному Телеграм-каналі.

Перевіривши інформацію на сайтах найбільших операторів ­­- Київстар, Vodafone, lifecell, жодних повідомлень про можливість отримати безкоштовні зв’язок та Інтернет ми не побачили. Так само ні про що подібне не інформувала Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України. Тож подібними дописами телеграм-канал лише ввів в оману читачів, переслідуючи одну мету – збільшити кількість переглядів на топовій сьогодні темі. У той же час додамо, що, не зважаючи на те, що мобільні оператори наразі не пропонують українцям подати заявку на підключення до безкоштовних послуг, як пише Телеграм-канал, проте вони пропонують ряд акцій, щоб підтримати суспільство у такий непростий час. Зокрема, у березні в Україні запрацював національний роумінг – автоматичне підключення до мережі іншого оператора у разі відсутності мережі. Київстар також пропонує ряд послуг, зокрема, для абонентів передплати дзвінки всередині мережі працюють і при нулі на рахунку та без поповнення тарифу. Послугою «Екстра гроші» для замовлення додаткових коштів на свій рахунок абоненти передплати можуть скористатися без комісії.  Клієнти «Домашнього Інтернету» можуть користуватися фіксованим інтернетом на швидкості до 80 Мбіт/с без оплати рахунку. Пропонується також вільний доступ до «Єдиного радіо», де можна відслідковувати новини та стежити за перемогами нашої армії. Абоненти «Київстар», які вже знаходяться або будуть приїжджати у Польщу, Румунію, Угорщину, Словаччину та Молдову, отримуватимуть безкоштовно 100 бонусних гривень для зв’язку у роумінгу на 30 днів. Цих коштів вистачить, наприклад, на 100 хвилин розмов або 1000 Мб мобільного інтернету. В абонентів у роумінгу мегабайти не списуються одразу в 10 додатках. Наприклад, якщо вони обмінюються текстовими повідомленнями у  месенджерах Viber, Facebook Messenger, Telegram та WhatsApp. Голосові дзвінки у цих месенджерах також діють без тарифікації мобільного інтернету.

   Мобільний оператор Vodafone безкоштовно надає щомісяця 10 ГБ інтернету, 300 хв та 100 SMS у роумінгу, роздачу інтернету без додаткової тарифікації, доступ до Vodafone TV поза межами України та Інтернет-радіо без плати за трафік! А lifecell пропонує щодня 60 хв. на всі номери по Україні, якщо закінчились хвилини або на рахунку нуль. Також є можливість отримати 2 ГБ на один день для користування месенджерами: Viber, WhatsApp, Telegram, Skype​, Signal. Для медичних працівників та військових до 31.05.2022 включно надається 10 000 хв. по Україні, 10 000 ГБ та 10 000 SMS. А абонентам lifecell, які перебувають за кордоном, нараховується 2 ГБ мобільного інтернету для зв’язку у роумінгу.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

08.05.2022, 09:42
1568 Переглядів