Фейк про те, що на Тернопільщині ціни вказують у злотих 

02.08.2022, 09:14
1042 Переглядів

Український журналіст та військовий кореспондент Андрій Цаплієнко у своєму Телеграм-каналі розмістив відео  про те, що у Львівській і Тернопільській областях  ввели в обіг польську валюту – злотий. Мовляв, цінники у магазинах тепер дублюють: вартість товару зазначається у гривні та злотих. Це відео – запис програми білоруського телеканалу, де «експерти» говорять, що на заході України почалася польська окупація. Розвінчуємо «фантазії» білоруських пропагандистів про «окупацію України Польщею».

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Вперше про те, що цінники на Тернопільщини відтепер вказують не лише в українських гривнях, а й у польських злотих, написали пропагандистські російські телеграм-канали. І додали фото гречки, капусти та яєць, на цінниках під якими і справді  начебто вказана ціна у злотих. Цю новину підхопили російські медіа і, як бачимо, білоруське телебачення.

Перш за все, на цих світлинах українців здивує не цінник у злотих, а ціна на продукти. Адже гречки по 35 гривень ми не бачили від початку війни. До речі, гречка «Розумний вибір» є товаром власних брендів мережі супермаркетів АТБ. І якщо перевірити ціну на сайті АТБ, то вона нині вартує майже 92 гривні. Неактуальні й інші вказані на фото ціни. Насправді вартість капусти 1 гатунку — 31,49 грн, а десятка курячих яєць 1 категорії ТМ «Квочка» — 26.70 грн. Також ми завітали до магазину АТБ і сфотографували вітрини. Як бачите на фото, ніяких цінників у злотих там немає.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

02.08.2022, 09:14
1042 Переглядів