Інформація про державну допомогу всім, хто не залишив Україну, є фейком

08.05.2022, 14:23
1429 Переглядів

На Телеграм-каналі «Чорний лист» повідомляють, що всі українці, які не залишили Україну під час війни, можуть отримати грошову допомогу від держави. Чи правда це, перевіряли наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

У дописі на згаданому каналі є багато деталей, які створюють видимість правдивої інформації. Зокрема, автори пишуть, що виплати можна отримати, починаючи з 28 квітня, сума допомоги становить 1800 гривень, а виплачуватимуть її всім, хто залишився під час війни в Україні, через картку будь-якого банку кожного місяця. Названо також кінцевий термін надання допомоги – 1 вересня, щоправда, не вказується, якого року.

Читачам пропонується дізнатися деталі, підписавшись на інший Телеграм-канал, та перехід за активним посиланням на цей канал лише перенаправляє на випадковий допис, причому щоразу на інший. Отож, у даному випадку застосовується традиційна схема, про яку ми вже писали неодноразово: коли під виглядом отримання корисної чи сенсаційної інформації читачів лише змушують підписуватися на все нові Телеграм-канали, де заявленої інформації вони не знаходять.

Але чи справді українці, які не покинули країну, можуть отримати грошову допомогу? На жаль, ні. На сайті Уряду немає таких чи подібних рішень та відповідної інформації. Наразі в Україні діє лише програма виплат для внутрішніх переселенців у розмірі  2 000 грн на дорослого та по 3 000 грн на дитину. Однак з 1 травня , згідно з Постановою КМ України № 457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією РФ проти України» від 16 квітня 2022 року, отримувати допомогу можуть лише деякі категорії переселенців.  До таких належать громадяни:

– які перемістилися з місць проведення воєнних (бойових) дій, з місць тимчасової окупації, оточення (блокування);

– у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження, і які подали заявку на відшкодування, зокрема, через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Окрім того, держава пропонує компенсацію роботодавцю за працевлаштованих переселенців у розмірі 6 500 грн. Її надаватимуть за перший та другий місяць роботи ВПО.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

08.05.2022, 02:23
1429 Переглядів