Карантин більше не потрібен?! Як ЗМІ проманіпулювали заявою ВООЗ

23.08.2020, 20:16
661 Переглядів

У Всесвітній організації охорони здоров’я закликали уряди країн більше не вводити карантин. Прикро, але численні онлайн-видання поширили публікацію із такою інформацією. Прикро, бо насправді у ВООЗ не мали на увазі нічого подібного –  сайти просто вирвали із контексту окрему.  То до чого ж насправді закликають у Всесвітній організації? З цим розбиралися наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Вже кілька днів онлайн видання перепоширюють один від одного нібито заяву епідеміолога Марії Ван Керхове – технічного керівника ВООЗ з реагування на COVID-19 – про те, що організація рекомендує не продовжувати карантин у країнах. Як джерело видання вказують російський ресурс, проте, як виявилося, першоджерелом є авторитетне британське видання The Telegraph, якому Марія Ван Керхове дала інтерв’ю. До речі, воно було опубліковане ще 1 серпня, проте чомусь лише зараз «випливло» на наших сайтах з подачі російських медіа.

   То про що ж говорила експертка? У її розповіді аж ніяк не йдеться про несхвалення ВООЗ обмежень у низці країн. Навпаки – організація заохочує локальні заходи стримування Covid-19. «Карантин не був заходом, який рекомендувала ВООЗ, але він був необхідним в низці країн, оскільки спалахи там зростали дуже швидко. Ми сподіваємось, що країнам не доведеться впроваджувати загальнонаціональні обмеження знову», – сказала представниця ВООЗ. Тож насправді про жодні рекомендації не вводити карантин мова не йде. У ВООЗ лише сподіваються, що таких заходів більше не потрібно буде вводити в майбутньому.

Висновок: українські сайти, не перевіривши першоджерело, скопіювали публікацію у російського видання,тим самим поширивши маніпулятивний текст. Фраза, якою проманіпулювали, вирвана із контексту і не відповідає інформації, яку надала експертка.

Матеріал підготований у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.08.2020, 08:16
661 Переглядів