Кого і що шукають у тернопільських пабліках

19.08.2021, 22:59
470 Переглядів

 «lfy_ternopil» (Шукаю тебе | Тернопіль) – це неофіційна публічна сторінка у соцмережі Instagram, що першочергово створена для допомоги у пошуку людей. Назва пабліку розшифровується просто – це перші букви англійської фрази «looking for you», що і перекладається, як «шукаю тебе)». Наскільки популярними є ця та подібні інтернет-спільноти? Кого і що там шукають, і чи знаходять? Про все це дізнавалась авторка цієї публікації.

    «Побачили людину, яка припала до душі, і не знаєте, як її зустріти знову? Хочете знайти давно втрачений зв’язок з другом/колегою/або родичем? Пишіть мені в дірект опис людини та місце, де ви її бачили (спілкувались) востаннє. Чекайте публікації! І пам’ятайте: «Хто шукає, той знайде». Ніколи не буває пізно», –  так позиціонує себе «lfy_ternopil» в описі власного профілю. Крім того, за допомогою цього пабліку можна шукати кохання, друзів, товариські компанії, потенційних клієнтів та просто людей за інтересами.

          За результатами дослідження digital-агенції Mnews у січні 2021-го, близько 38 % жителів Тернопільській області є активними користувачами Інстаграму. Це – понад 390 тисяч людей, які  регулярно гортають стрічку та stories однієї із найпопулярніших соцмереж України. Щодо аудиторії «lfy_ternopil», то вона налічує 13 тисяч підписників. Для тернопільського акаунту в Інстаграмі це чимала цифра. Крім того, великий відсоток імовірності, що й хтось із тих решти 377 тисяч також побачить розміщений там допис. Паблік «lfy_ternopil» має різні тематичні рубрики. Приміром, «ШУКАЮ_ШТТ» – пошук тих, кого випадково десь зустріли, виникло бажання познайомитись, але не змогли чи не наважились підійти; «ПОЗНАЙОМЛЮСЬ_ШТТ» – знайомства із хлопцями/дівчатами, чоловіками/жінками для подальших стосунків, дружби, спільних хобі; «ХЛОПЦІ/ДІВЧАТА ПЛЮСУЮТЬ_ШТТ» – онлайн-гра, в якій потрібно поставити «+» у коментарях під певним  дописом, а згодом написати приватне повідомлення тим, хто лайкнув ваш коментар (лайк у цій грі дорівнює особистій симпатії).

   Пости у «lfy_ternopil» стабільно набирали велику кількість переглядів, сотні вподобань та до тисячі і більше реагувань. Та приблизно з січня цього року популярний паблік раптом з невідомих причин перестав працювати (можливо, його заблокували). У травні він  відновив роботу, але попередньої активності вже так і не набрав. Останній допис у цьому профілі датується 30 травня, і під ним – кілька несхвальних коментарів підписників. На кшталт «Штт ожив лише заради реклами і грошей», «Штт помер», «Пора відписуватись» і тому подібних. Кількість підписників сторінки, на диво, не зменшується, але паблік тривалий час так нічого і не публікує.

   Основна частина аудиторії раніше популярного «lfy_ternopil» – молодь віком від 15 до 30 років. У кількох підписників ми поцікавилися думками щодо пабліку. Ось що вони відповіли.

   Тетяна Панченко: «На сторінку «lfy_ternopil» підписана уже близько п’яти років. Підписалася через одну кумедну ситуацію – мене шукали саме за допомогою цієї сторінки. Я тоді навчалася у 10 класі, і ми з друзями їздили до Зарваниці. Там мене хтось сфотографував, не у найкращому вигляді, і у профіль «lfy_ternopil» кинули пост, що шукають цю дівчину. Мене не зацікавило це повідомлення, тому й не відгукнулась на нього, лише посміялися з друзями. Але від пабліку вирішила не відписуватись – раптом знадобиться… Ще я стежу за схожою сторінкою, яку створили два роки тому у педагогічному університеті – «Шукаю тебе | Педагогічний». Якщо чесно,  сама не розумію, чого досі ще підписана на ці пабліки, так само не знаю, для чого їх взагалі створюють. Бо, наприклад, як я свого часу не відгукнулася на пост про пошук, так і рік тому проігнорувала подібне повідомлення моя подруга. Вона стояла на зупинці, її сфотографували, а потім шукали через «lfy_ternopil». Вважаю, що коли маєш можливість підійти до людини, то краще зробити це вживу. Не бачу сенсу кидати запити про пошук когось в Інстаграм-сервісах».

   Ярослав Кріпаков: «Коли приїхав  в Тернопіль на навчання,  мені потрібно було знайти знайомих в чужому місті, тому я підписався на спільноту «lfy_ternopil». Там був нормальний актив, комунікабельні люди, адміністратор сторінки швидко відгукувався на повідомлення. Мінус – віковий контингент тут, очевидно, 6+, тому нічого цікавого, крім смішних оголошень, для себе я не знайшов».

   Наталія Солонинка: «Я підписана на цю сторінку десь з 2019 року. Стала слідкувати за пабліком, бо було цікаво знайти фото знайомих мені людей, яких шукають. Ще коли “Вконтакте” не заблокували, на такій же сторінці, наприклад,  декілька разів шукали мою однокласницю. Крім того, мені подобалось в загальному почитати, хто і що пише. Іноді траплялись дуже смішні оголошення».

   Богдан Нікітюк: «Чому підписався на сторінку «lfy_ternopil»,чесно, не пам’ятаю. Раніше я підписувався на всі сторінки новин Тернополя. У цього пабліку досить яскрава стрічка, ще можна розмістити оголошення про знайдені-загублені речі, а щодо того, що там шукають когось таким методом, то я думаю, що це трішки не коректно. Для мене живе спілкування завжди залишиться на першому місці. Хоча такі мої переконання не стосуються, приміром, пошуку родичів через схожі сторінки в Інстаграмі».

   Аліна Онисько: «Я підписалася на паблік у 2017 році. Знала про нього ще у школі, адже раніше він існував у «Вконтакте», а коли цю соцмережу закрили, то «lfy_ternopil» з’явився в Інстаграмі. Почала стежити за сторінкою для спілкування і нових знайомств. Але жодного разу нікого в цьому пабліку не шукала, і мене там не шукали також. Просто іноді знайомилась із деякими людьми та переписувалась із ними. Останнім часом «lfy_ternopil» перестав мене цікавити, і на жодні схожі тернопільські пабліки я теж не підписана».

   Чи є аналоги «lfy_ternopil»? Так, на просторах тернопільського Інстаграму у нього чимало успішних конкурентів. Приміром, дуже активний останнім часом паблік «help.tern» – «сторінка, на якій вам допоможуть», із аудиторією у понад 8300 підписників. Сторінки-філії з аналогічною назвою є у різних містах України – Львові, Хмельницькому, Івано-Франківську тощо. У цьому пабліку розміщують оголошення про пошук не лише людей, котрих десь випадково зустрічали і хочуть знайти, а й друзів та другої половинки. А також  шукають пропозиції роботи, житла, загублені речі, просять поради та відгуків щодо різних закладів міста – навчальних, харчувальних, розважальних тощо, виставляють щось на продаж. Єдине там обмеження – це можливість подавати оголошення лише після досягнення 15-ліття.

   Наступний схожий паблік має назву «find_ternopil», це спільнота виключно для користувачів віком 14+, і підписників тут набагато менше, навіть не півтори тисячі. Послуги, що тут пропонують, майже нічим не відрізняються від попередньо згаданих, за виключенням хіба що того, що тут майже не публікують оголошення про пошук з фотографіями. Тобто якщо ви сфотографували когось на вулиці і надіслали адміну відповідне повідомлення, то його або не запостять у стрічку, або подадуть лише текст – така специфіка спільноти. Крім того, дана сторінка зовсім не приховує можливості замовити тут недорогу рекламу за відповідну плату. Втім, так як «find_ternopil» не надто популярний, то розміщувати її там, швидше за все, неефективно.

          Останньою у списку широковідомих тернопільських сторінок для пошуку людей є «ternopil.search» (Знайдись | Тернопіль). Цей паблік налічує на даний момент понад 2300 підписників і, крім оголошень, публікує ще опитування на різні теми, меми, відеожарти, щоденний гороскоп, має рубрики «Афіша», «Погода», «Тварини», «Квартири», «Порадьте», «Робота», «Співпраця» тощо, котрі розміщені у активних stories. Оновлюються вони рідко, однак слід віддати належне чіткому розподілу оголошень за  тематикою, що значно спрощує пошуки. Адміністратор «ternopil.search» також добре працює над кольоровим та структурним наповненням стрічки пабліку, що робить його оригінальним у соцмережному просторі Тернополя. Але є дуже серйозний недолік – підписники неактивні, максимально оголошення налічують кілька десятків коментарів та ще меншу кількість вподобайок.

Юлія Іноземцева

19.08.2021, 10:59
470 Переглядів