Коли голи забивають дівчата

13.08.2021, 12:18
1261 Переглядів

Коли мова заходить про жіночий футбол, дехто каже «Вау!», але більшість все-таки скептично усміхаються. А що з цим видом спорту у Тернополі?

   Як вдалося дізнатися авторці цих рядків, на даний час у нас є дві жіночі футбольні команди – «Рух-Чемпіон», яка тренується на базі ДЮФК «Чемпіон», та команда «Футбольної Академії Тернопіль» (ФАТ). «Футбол для дівчат у Тернополі не дуже популярний,люди навіть не знають про існування таких секцій, тож його треба розвивати і популяризувати, чим ми і займаємось, – каже тренер дівочої команди «ФАТ» Сергій Харчук. Сергій Олександрович тренує футболісток вже три роки. Зараз в команді 13 дівчат. Було більше, але решта з часом покинули футбол, зрозумівши, що це не їхній спорт. Тим же, хто залишився, футбол подобається попри все, і вони з радістю ходять на тренування й беруть участь у змаганнях. «Спочатку я ставилась до цього не серйозно, але згодом дуже полюбила футбол і зараз не бачу себе у іншому виді спорту»,– каже футболістка «ФАТ» Ірина. «З дитинства захоплювалася футболом, і впевнена, що інший спорт мені не підходить», – додає її подруга по команді Валентина. Футбол для дівчат – це особлива атмосфера на полі і адреналін, що приносять їм суцільне задоволення.

   Тренування у «Футбольній Академії Тернопіль», яка підпорядковується  Тернопільській міській раді, безкоштовні, як і участь у змаганнях.  Зараз команда «ФАТ» бере активну участь у змаганнях різного рівня, серед яких і чемпіонат України з жіночого футболу для дітей до 14-ти років. «Взимку ми брали участь у чемпіонаті області з футзалу, а впродовж року – у різноманітних всеукраїнських фестивалях, – додає Сергій Харчук. – Великих перемог на нашому рахунку ще немає, адже команда лише починає свою історію. Але призові місця на чемпіонатах області займали неодноразово». До речі, незабаром буде проходити новий набір дітей 2010-2012 року народження. Тож «Футбольна Академія Тернопіль» запрошує всіх дівчаток, яким подобається цей вид спорту, та їхніх батьків.

Вікторія Стрілець

 На фото – команда «ФАТ» разом із своїм тренером Сергієм Харчуком

 

  

13.08.2021, 12:18
1261 Переглядів