Кожному абоненту – по 250 гривень: неправда в соцмережі

03.07.2022, 11:03
1551 Переглядів

У сегменті Facebook пропонують «щедру» пропозицію від мобільних операторів – кошти, які можна не лише витратити на мобільний зв’язок, а й вивести на карту та відповідно витратити на будь-які потреби. Наші фактчекери перевірили, чи справді можуть абоненти мобільних операторів скористатися такою можливістю.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

У Фейсбук-спільнотах «Єдині новини» та «Єдина Україна»  повідомляють, що у зв’язку з військовою агресією відразу три мобільні оператори – Київстар, Vodafone та lifecell – нараховують кожному користувачу по 250 гривень. «Їх можна витратити на спілкування або вивести на карту. Можна отримати тільки один раз», – додають у дописі.

Щоб дізнатися, як отримати гроші, потрібно перейти за активним гіперпосиланням, проте воно веде не відразу на потрібну інформацію,  а на Телеграм-канал, підписником якого потрібно стати, щоб дізнатися деталі. І це «перший дзвіночок», адже такі дані, скоріше за все, мали б бути розміщені на сайтах згаданих мобільних операторів, а не у невідомій Телеграм-спільноті.

Ми пошукали інформацію на сайтах Київстар, Vodafone, lifecell, проте там жодних повідомлень про можливість отримати 250 гривень чи інструкції, як вивести їх на карту, не має. Зазвичай мобільні оператори надсилають подібні пропозиції ще й у смс-повідомленні чи у мобільних додатках. Автор тексту є користувачем згаданих мобільних операторів, як і його колеги та друзі, проте нікому з них не надходила інформація про додаткові 250 гривень на рахунок. Тож ясно, як білий день, що читачів обманули, при цьому отримавши вигоду для себе: як мінімум, люди дізналися про новий Телеграм-канал, а як максимум  – підписалися і збільшили аудиторію, бо прагнули дізнатися детальну інформацію, яку їм обіцяли.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

03.07.2022, 11:03
1551 Переглядів