«Лиш би пісня моя жила!»

26.09.2022, 14:59
764 Переглядів

На перехресті світла двох талантів та двох ювілеїв проходила у Тернопільському прес-клубі зустріч, присвячена презентації збірки тернопільського поета Василя Ярмуша (1940-1976 ) «Соломія Крушельницька».

   У день проведення цієї зустрічі Україна, не зважаючи на надзвичайно складні часи, відзначала 150-річчя однієї із своїх найталановитіших і найвідоміших співачок. І рівно пів століття виповнилося з тих пір, як написав присвячену їй драматичну поему  тернопільський письменник Василь Ярмуш, чиє ім’я увіковічнено на нашій Алеї зірок, і разом з тим недостатньо відоме загалу, бо надто коротким був його творчий шлях через важку хворобу. Донька письменника Мирослава впродовж останніх років зробила дуже багато для того, щоб відкрити землякам непересічний талант свого батька. Презентацією його нової книжки розпочався своєрідний цьогорічний марафон вшанування його пам’яті. «У впорядкованій мною збірці – новела та драматична поема про Соломію Крушельницьку, – розповіла Мирослава Ярмуш. – Остання минулого року отримала відзнаку дипломанта на відомому конкурсі «Коронація слова». Відтак у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького вже створили виставу за цим твором, от тільки війна відтермінувала прем’єру».

   Пані Мирослава розповіла, що 1000 батькових книжок, виконуючи заримоване ним бажання «Лиш би пісня моя жила!», передасть у бібліотеки і театри України, а також подарує вчителям української мови та літератури Тернополя. Першими ж такий подарунок отримали меморіальний музей Соломії Крушельницької та школа в селі Біла під Тернополем і тернопільська ЗОСШ № 8, де навчався Василь Ярмуш. Анонсувала донька письменника і нові книги, які мають побачити світ наступного року. Це збірка патріотичних творів, новел і гуморесок Василя Ярмуша «Дума про життя» та книга, написана самою Мирославою про його творчий шлях та незвичайну історію кохання своїх батьків. «Я використала записи з батькового щоденника, мамину розповідь, і переплела все це найкращими ліричними віршами», – сказала вона. Відтак схвилювала присутніх натхненною і проникливою декламацією батькових віршів,  які виявилися справді пророчими щодо страшних випробувань, які доводиться переживати сьогодні українському народові.

   Від ще однієї гості Тернопільського прес-клубу, виконуючої обов’язки директора КУ «Тернопільська міська бібліотечна система» Оксани Лехіцької, журналісти дізналися про заходи, які відбуватимуться в бібліотеках міста з нагоди 150-річчя Соломії Крушельницької та в рамках вже традиційного бібліотечного фестивалю, що проходитиме незабаром.

26.09.2022, 02:59
764 Переглядів