На одній з дільниць Заліщицького району пропало 50 бюлетенів

25.10.2020, 19:12
8664 Переглядів

Таку інформацію оприлюднив  начальник Головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол під час пресконференції у Тернопільському прес-клубі.  Пропали бюлетені на вибори до Товстенької селищної ради у селі Ворвулинці. Окрім цього 400 бюлетенів недорахувалися на одній з дільниць у Теребовлянському районі.  На місця виїхали оперативно-слідчі  групи.

«Загалом до поліції надійшло 74 повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства, усі факти ретельно опрацьовуються, наголосив Олександр Богомол. – Громадяни, спостерігачі та представники ЗМІ повідомляли про різного роду порушення: незаконне опитування та агітацію, пошкодження та фотографування бюлетенів, відсутність виборців у списку, порушення карантинних норм під час голосування, підкуп виборців тощо. Працівники поліції склали 5 адміністративних протоколів. Поліція продовжує слідкувати за правопорядком на дільницях».

Громадська омбудсмена із захисту виборчих прав громадянської мережі ОПОРА Ольга Мазаєва розповіла, що на дільницях у двох селах Шумського району, де переплутали бюлетені двох дільниць, голосування триває тільки до обласної та районної рад. До рад ОТГ та на голову громади – ні. Один з виборців у знак протесту через це порвав бюлетені. Йому загрожує штраф. Там відбудуться довибори пізніше. Також зазначалося, що спостерігачі від ОПОРИ продовжують виявляти факти незаконної агітації. Водночас представники цієї організації ведуть моніторинг доступності виборців на предмет доступності до дільниць.

Координатор коаліції «За чесні та прозорі вибори» Олександр Домбровський повідомив, що на масиві Східний та Сонячний у Тернополі невідомі особи проводили нібито опитування через омофони. Працівники поліції повідомлені про цей випадок.

«На дільниці №611113 комісія перервала роботу для дезінфекції приміщення. Це порушення законодавства, – повідомив керівник правових проектів ТОО КВУ Володимир Курило. –  Є певні проблеми  із виборчими списками № 611148 – чоловік стверджував, що у попередніх списках виборців він був, тепер його немає.  На дільниці №611132 в одній з переносних скриньок відсутній контрольний лист. Члени ДВК повідомили, що не будуть використовувати цю скриньку. Але це є порушенням виборчого законодавства».

Ігор Процик,  директор Центру суспільних досліджень «Поліс», також звернув увагу на те, що ще фіксуються факти передвиборчої  агітації. «А на дільниці №611165 не було контрольних листів у переносних скриньках. Фіксуємо незначні випадки, коли люди голосують поза межами кабіни для голосування, не дотримуються соціальної дистанції. А члени ДВК не обізнані із виборчим законодавством».

25.10.2020, 07:12
8664 Переглядів