На Тернопіллі стартує освітня медіа-школа з питань відновлювальних джерел енергії

02.11.2021, 12:24
524 Переглядів

Вінницький прес-клуб і Тернопільський прес-клуб запрошують журналістів Тернопільської області для участі в освітній медіа-школі з питань відновлюваних джерел енергії (ВДЕ). До спілкування можуть також долучатися студенти, представники територіальних громад, науковці.

Заняття проходитимуть 12 листопада, 19 листопада та 26 листопада 2021 року з 15:00 до 18:00 у рамках трьох одноденних тренінгів в режимі онлайн на платформі ZOOM.

Участь безкоштовна. Кількість місць обмежена – 20 учасників. По завершенню усі учасники отримають сертифікати міжнародного зразка від USAID, підручники та роздаткові матеріали.

Заявники на участь у школі мають заповнити реєстраційну анкету он-лайн за посиланням: https://forms.gle/JkTSpHwTMSBeNHXQ9

Заявки на участь приймаються до 23:00 10 листопада 2021р. Запрошення та посилання на zoom-платформу для участі будуть надіслані заздалегідь.

У програмі медіа-школи:

– Відновлювана енергія. Світовий тренд. Кліматична проблема.

– Види ВДЕ. Фотовольтаїка. Біоенергетика. Геліотермальні станції. Малі ГЕС. Геотермальна енергетика. Інші види відновлювальної енергії (приливні, хвильові).

– Види ВДЕ в Україні (регіони, види).

– Розвиток ВДЕ у світі. Статистика. Динаміка.

– Законодавство ЄС. Стратегія України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ. “Зелений перехід 2050”. Нормативні акти, які регламентують роботу ВДЕ в Україні.

– Організації та установи, які регулюють енергоринок України.

– Електроенергетична система України. Особливості Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕСР). Структура енергетичного ринку України. Доля атомної, теплової, гідравлічної, “зеленої” енергії. Вплив на оточуюче середовище.

– Ринок електричної енергії. Структура та розвиток. Споживачі енергії. RAB-регулювання. Трансформація. “Зелений тариф”. Аукціони.

– Розподіл енергії ВДЕ. Підключення ВДЕ до електричних мереж.

– Інтеграція ВДЕ у електричну мережу України. Зони ВДЕ. Моделювання генерації.

– Вплив ВДЕ на режими електричних мереж. Прогнозування генерації.

– Прос’юмери. Віртуальні станції (MicroGrid). Технологія Smart Grid («розумні мережі»). Технології зберігання енергії (Energy Storage).

– Фінансування розвитку ВДЕ. Вартість технологій ВДЕ. Ціна електроенергії ВДЕ у світі та Україні. Динаміка. Тренди. Фінансування ВДЕ у світі та в Україні. Проєктні показники.

Експерти-лектори медіа шкіл:

  • В’ячеслав Комар – доктор технічних наук, доцент кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного технічного університету, лауреат премії Президента України для молодих вчених.
  • Сергій Кравчук – кандидат технічних наук, експерт ринку електроенергії в Україні. Розробка законодавчих та регуляторних актів для повноцінної роботи ринку електроенергії.
  • Віктор Дядькович – голова правління Громадської спілки «Кластер «Енергетичний пул».

З додатковими запитаннями звертайтесь за адресою: vinpclub@gmail.com

Контактні особи:

Наталія Болховська – (050) 193-24-23

Світлана Шевчук – (067) 892-00-08

Тетяна Тарасенко – (097) 925-17-03

Грантова ініціатива «Освіта з питань відновлюваних джерел енергії для регіональних журналістів» реалізується “Вінницьким прес-клубом” за підтримки USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).

 

02.11.2021, 12:24
524 Переглядів