Надсилання повісток в армію через «Дію» – фейк

07.07.2022, 14:00
1631 Переглядів

Деякі інтернет-сайти та чати у Телеграм-каналах пишуть про те, що повістки військовозобов’язаним громадянам надсилатимуть через мобільний додаток державного порталу «Дія». І що начебто чоловіки через це навіть почали масово видаляти цей додаток з телефонів. Чи правда це, перевіряли наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК, ДЕЗІНФОРМАЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

У соціальних мережах почали поширювати повідомлення, начебто в Мінцифрі працюють над тим, щоб впровадити систему вручення повісток щодо призову в армію через мобільний додаток «Дія».  Медіа посилаються на слова речника Міноборони Олександра Мотузяника. «У нас є загальна політика держави – це «країна у смартфоні». І, безумовно, таке питання як облік військовозобов’язаних надалі також може бути, принаймні на перших кроках, частково переведено в цифровий режим з використанням «Дії», – йдеться у повідомленні.

Як виявилося, медіа неправильно розтлумачили слова речника Міноборони. Бо Олександр Мотузяник мав на увазі перспективу відображання у «Дії» військових квитків, а не розсилання через цей додаток повісток. Про це  повідомив Віцепрем’єр-міністр України — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. За його словам, Мінцифри не має наміру запровадити систему вручення повісток для призовників через мобільний додаток «Дія».  Також він повідомляє, що в майбутньому міністерство також не планує вводити таку функцію. «Фейки про це розповсюджують росЗМІ для дестабілізації ситуації», – сказав Федоров.

На запитання журналіста, чи може Федоров прокоментувати інформацію щодо російських ЗМІ про те, що українцям нібито надсилатимуть повістки через «Дію», міністр відповів: «По-перше, не читайте російські ЗМІ, бо вони працюють фейками та дестабілізують нашу країну. По-друге, такого точно не буде ніколи».

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

07.07.2022, 02:00
1631 Переглядів