Навіщо в Тернополі знову рахували безпритульних собак

18.07.2021, 14:36
477 Переглядів

   Результати триденного волонтерського підрахунку безпритульних собак на вулицях Тернополя засвідчили збільшення їх кількості. Якщо в минулому році волонтери нарахували їх 445, то цьогоріч – 528.

   Ініціаторами такого моніторингу вже третій рік поспіль є громадська організація «Вірне серце» і благодійний фонд «Вірні друзі». Вони розбивають місто на сектори (див. фото) та організовують добровольців на допомогу. «Наша мета – проаналізувати ефективність виконання у Тернополі програми гуманної регуляції чисельності безпритульних собак за кошти платників податків. Це важливо для добробуту мешканців міста і для самих тварин», – пояснює громадська активістка, відома тернопільська зоозахисниця Людмила Чеховська. Вперше такий підрахунок організували три роки тому, щоб перевірити припущення ТОВ «Зооцентр» про наявність у місті біля трьох тисяч(!) безпритульних тварин. Відтак моніторинг показав, що на той час їх не було і тисячі, тож рівень стерилізації не відповідав показникам, заявленим згаданою організацією-підрядником. На думку громадських активістів, результати підрахунку продемонстрували маніпуляцію цифрами і невиконання цим же підрядником своїх обов’язків за кошти платників податків.

   У 2020-му, вже із новим підрядником ТОВ «Дичків Хелп», було розроблено стратегію щодо необхідних обсягів роботи, тож майже вдвічі збільшили кількість стерилізованих собак, що засвідчили результати минулорічного підрахунку. Цьогорічний триденний підрахунок, що відбувався з 8 по 10 липня, продемонстрував збільшення кількості тварин на 83 одиниці. Водночас показник стерилізації залишився майже на тому ж рівні. «Занепокоєння викликає збільшення кількості власницьких (тих, що мають господарів-авт.) собак на самовигулі – їх стало  фактично удвічі більше. Гуляючи без господарів, що становить небезпеку і для них самих, і для людей, вони вважаються такими ж безпритульними, – прокоментувала Людмила Чеховська. – І хоч детальніший аналіз буде згодом, але вже можна стверджувати, що в Тернополі необхідно розпочати активну просвітницьку роботу з населенням та контроль за виконанням правил утримання домашніх тварин. Стерилізаційний центр повинен працювати безперебійно. В іншому випадку кількість безпритульних тварин буде збільшуватись».

 Юлія Пацкаль

Фото надані громадською організацією «Вірне серце»

 

18.07.2021, 02:36
477 Переглядів