Неправда, Covid-19 не зник

01.07.2022, 18:50
1390 Переглядів

До війни в Україні спостерігався пік захворюваності на коронавірусну інфекцію.  На Тернопільщині кількість нових інфікованих у лютому 2022 навіть била всі «рекорди». Звісно, нинішні реалії витіснили цю проблему на другий план. У той же час місцеве медіа повідомляє, що ковід повністю зник з Тернопільщини. Чи не рано розслаблятися жителям регіону, з’ясовували наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА, МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

У згаданому матеріалі читачів інформують, що в області виявлено «нуль» нових випадків коронавірусної хвороби Covid-19. У тексті зазначається, що мова йде про цифри станом на 26 червня 2022 року. Такі висловлювання є маніпулятивними, адже автор/ка не зазначає дані щодо інфікованих за попередні дні чи окремий період. Такими формулюваннями читачів вводять в оману, бо складається враження, що хвороба справді зникла і пандемія завершилася.

Редакція направила запит у Державну установу «Тернопільський ОЦКПХ МОЗ України», щоб дізнатися, яка насправді ситуація із захворюваністю на COVID-19. Із відповіді на запит ( див. фото) випливає, що коронавірус нікуди не зник. Однак ситуація із захворюваністю покращилася.

«Епідситуація в області має тенденцію до покращення, що проявляється зниженням рівня захворюваності. Середньоденна кількість випадків складає близько 3-х при їх відсутності в окремі дні тижня. В червні в області захворіло 87 осіб, летальних випадків не зафіксовано», – йдеться у документі. Причин цьому декілька. Як повідомила під час пресконференції генеральна директорка ДУ «Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Оксана Чайчук, Covid-19 став більш сезонним захворюванням, як грип та ГРВІ. Експертка наголосила, що минулоріч в області у теплу пору року також фіксували зниження рівнів захворюваності. Окрім того, від початку пандемії значна частина жителів області вже перехворіла коронавірусом, ще частина отримала щеплення, тож можна говорити про колективний імунітет.  До того ж наразі зменшилася кількість комунікацій людей одне з одним: серйозних масових заходів в Україні не проводять через війну.

У той же час міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов в ефірі телемарафону наголосив, що коронавірусна інфекція продовжує циркулювати в Україні, та вакцинація дала свої позитивні результати. Отож, Covid-19 нікуди не зник, як пише медіа, а тому епідеміологи просять громадян не забувати про протиепідемічні заходи: дотримуватися гігієни, уникати масового скупчення людей, а перебуваючи у людному місці, носити захисні маски, ну і, звичайно, щепитися проти коронавірусу.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

01.07.2022, 06:50
1390 Переглядів