Неправда про загибель у зоні ООС військового з Тернопільщини

18.08.2021, 12:57
800 Переглядів

За час війни на сході України своє життя за батьківщину віддали сотні Героїв, в тому числі й з Тернопільщини. На жаль, нерідко медіа спекулюють на цій болючій темі. Так, деякі місцеві сайти, а за ними – і медіа інших регіонів, повідомили про загибель у зоні проведення ООС військового з Тернопільщини. Проте, як виявилося, не все у цій новині – правда. Що не так – з’ясовували наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«17 серпня стало відомо про смерть Славетного Романа. Чоловік захищав нашу країну в зоні ООС» – таке повідомлення з’явилося на кількох тернопільських новинних сайтах. Воно не містило джерел інформації, проте викликало резонанс, тож медіа копіювали публікації один у одного.  Географія новини вийшла навіть за межі області.

Однак з’ясувалося, що військовий Роман Славетний, який проходив службу у 59-й окремій мотопіхотній бригаді, загинув не у зоні бойових дій, а в результаті ДТП.  Це на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук підтвердила начальниця пресслужби обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки Олена Величанська.

«Громадянин Славетний Роман, який звільнений з ЗСУ у 2018 році, загинув у ДТП, працюючи в фірмі, яка будує дороги на Тернопільщині. Ведеться слідство. І це трагедія для родини, друзів і знайомих! Не робіть ажіотажу на людському горі!», – йдеться у дописі.

Після цього новина на деяких сайтах була видалена або переписана. На інших – досі повідомляється про загибель військового саме у зоні ООС. Отже, онлайн-ресурси подали інформацію, не перевіривши її, відтак «зіграли» на патріотичних почуттях  читачів та зібрали перегляди на одній із топових у нашому медіа-просторі тем.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

18.08.2021, 12:57
800 Переглядів