Неправда, що в Тернополі не виплачують допомогу по безробіттю

29.06.2021, 22:34
569 Переглядів

Один з тернопільських сайтів опублікував інформацію про те, що в місті безробітним не виплачують належну грошову допомогу. Тема грошей завжди актуальна, особливо нині, в період економічної кризи через пандемію, тож наші фактчекери перевірили, чи відповідає інформація дійсності.

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

За даними Центру Разумкова, на тлі епідемії коронавірусу в Україні рівень безробіття зріс з 8,5% до 9,9%. Ті, хто стоять на обліку в Центрі зайнятості, мають право на соціальну допомогу від держави. У той же час на місцевому сайті з’явилася інформація про те, що у Тернополі не виплачують гарантовану допомогу по безробіттю. Зокрема, онлайн-ресурс повідомляє, що тернополянка написала про таку проблему редакції на електронну пошту. «Вона скаржиться на те, що більше двох місяців не отримує допомогу по безробіттю», – йдеться у новині. При цьому сайт не надає «скріну» самого листа, тож читач має повірити «на слово».

Ми направили до Тернопільського міськрайонного центру зайнятості запит на публічну інформацію із проханням повідомити, чи дійсно у Тернополі є проблеми з фінансування допомоги по безробіттю, та у якій сумі, якщо гроші таки затримують. У відповідь на запит нам повідомили, що станом на 29 червня 2021 року допомогу по безробіттю, яка нарахована  першого червня 2021 року, виплачено в повному обсязі. Наразі замовлено допомогу по безробіттю на період з 11 червня. Тобто, судячи з офіційної відповіді, державну допомогу безробітним у Тернополі виплачують вчасно, затримок немає.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

29.06.2021, 10:34
569 Переглядів