Об’єднатися проти дезінформації в інтернеті

23.11.2021, 14:21
625 Переглядів

Погодити спільні правила для боротьби з поширенням дезінформації в інтернеті закликала Австралія у зверненні до урядів усього світу.

 Як повідомило британське агентство новин Reuters (https://www.reuters.com/markets/asia/australia-calls-global-action-fight-online-misinformation-2021-11-19/ ) , міністерка закордонних справ країни Маріз Пейн заявила, що Австралія, США, Індія та Японія разом з ООН працюють над тим, щоб знайти баланс між шкідливим контентом та свободою вираження поглядів у мережі.
«Ми маємо чітко розуміти, що принцип верховенства закону, який застосовується офлайн, має застосовуватись і онлайн. Правила дорожнього руху – це те, що дозволяє його учасникам залишатися у безпеці. Подібні принципи забезпечення безпеки мають поширюватися і на користувачів інтернету», – сказала вона у виступі під час віртуального заходу Sydney Dialogue, проведеного за участю Facebook Inc.
Поширення в інтернеті дезінформації та іншого контенту, що викликає зростання соціальних протиріч, стало очевидною політичною проблемою багатьох країн. При цьому онлайн-платформи, подібні до Facebook, демонструють своє небажання ефективно протистояти поширенню фейків і недостовірної інформації в мережі.
Так у жовтні надбанням громадськості стали внутрішні документи найбільшої у світі соціальної мережі, які демонструють, що вона ставить прибуток вище за громадську безпеку. Компанія цілеспрямовано підтримує поширення негативного контенту серед користувачів, тим самим збільшуючи їхню залученість і, відповідно, час, що вони його проводять на платформі.
Ініціатива Австралії щодо боротьби з поширенням дезінформації в мережі та на майданчиках ІТ-гігантів зокрема – це закономірна реалізація намірів уряду країни, озвучених минулого місяця. Тоді міністр зв’язку Пол Флетчер заявив, що країна збирається очистити свій сегмент інтернету від будь-якого протиправного контенту: образ, наклепів та фейків, зокрема. Наразі в уряді країни розробляється пакет заходів, які зобов’яжуть ІТ-компанії боротися з фейками та деструктивним контентом на своїх майданчиках.

23.11.2021, 02:21
625 Переглядів