Оголошено конкурс “Журналісти проти епідемії” !

28.04.2020, 16:36
468 Переглядів

З огляду на надзвичайні обставини, які виникли через епідемію коронавірусу та запроваджений карантин, Секретаріат Національної спілки журналістів України оголошує про зміну формату щорічного творчого конкурсу НСЖУ. Про це повідомляє Національна спілка журналістів України на своєму офіційному сайті –  http://nsju.org/novini/zhurnalisty-proty-epidemiyi-nszhu-ogoloshuye-shhorichnyj-tvorchyj-konkurs-u-novomu-formati/. Упродовж кінця квітня – травня, творчий конкурс НСЖУ до Дня журналіста оголошується за однією номінацією – «Журналісти проти епідемії». Особливість цьогорічної номінації – в тому, що в ній можуть бути подані на розгляд журі як власне творчі проекти (матеріали або цикли матеріалів), так і журналістські акції та маркетингові рішення редакцій.

Ваша редакція долучилась до волонтерського руху? Ви організували інформаційну кампанію для протидії поширенню коронавірусу? А, можливо, ваше ЗМІ вдало використало час карантину для переходу в цифровий формат – створило чи розвинуло сторінки в соцмережах, удосконалило онлайн-комунікацію з читачами, запровадило відеопроекти чи нові способи розповсюдження в умовах карантинних обмежень? Про все це можна і варто розповісти колегам, усій професійній спільноти, подавши свої напрацювання (матеріали чи добірки матеріалів або описи реалізованих проектів) на цьогорічний творчий конкурс НСЖУ!

Переможці  конкурсу будуть оголошені напередодні цьогорічного Дня журналіста 6 червня. Переможці отримають дипломи та пам’ятні подарунки, а інформація про кращий український досвід буде поширена на сайтах Міжнародної федерації журналістів та Європейської федерації журналістів.

– Сьогодні медіа працюють у екстремальних умовах, – коментує голова Національної спілки журналістів України, член виконкому Європейської федерації журналістів Сергій Томіленко. – Журналісти разом із медиками та правоохоронцями опинились на передовій нинішньої надзвичайної ситуації. Фактично мова йде високий ризик захворіти, виконуючи професійний обов’язок. Водночас, гостро стоїть питання виживання багатьох медіа – не так фізичне, як фінансове і організаційне. Падіння рекламного ринку, закриття каналів збуту, відсутність доступу до приміщень – все це поставило під загрозу саме існування багатьох редакцій. А про державну підтримку медіа як одного з ключових суспільних інститутів поки що, на жаль, не йдеться – на противагу європейським країнам, де уряди усвідомлюють важливість прямої підтримки ЗМІ в умовах пандемії. Проте, ми бачимо, як і за таких умов колеги продовжують мужньо працювати, залишаючись вірними своєму обов’язку інформувати суспільство. Саме тому ми оголошуємо цього року особливий, «карантинний» творчий конкурс, щоб передусім морально підтримати журналістську спільноту шляхом обміну напрацьованим унікальним досвідом. Сподіваюсь, конкурс стане ще одним інструментом згуртування нашого професійного співтовариства, аби з цієї пандемії ми вийшли без втрат, згуртованішими і досвідченішими.

Довідково. Традиційний творчий конкурс з нагоди Дня журналіста із звичними номінаціями («Журналіст року», «Газета року», «Інтернет-ЗМІ року» і т.д.) буде проведений після зняття всіх карантинних обмежень і стабілізації ситуації з поширенням коронавірусу в Україні. Про це буде оголошено додатково на сайті НСЖУ.

28.04.2020, 04:36
468 Переглядів