Перепост про «ігнор» сільського учня, який переміг на Всесвітній олімпіаді, виявився фейком

11.08.2021, 20:01
472 Переглядів

  У одній із груп соцмережі Facebook опублікували пост про школяра, який начебто переміг у Міжнародній олімпіаді з інформатики, а про нього не написало жодне ЗМІ. Наші фактчекери перевірили, чи дійсно медіа проігнорували таку перемогу.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

   Антон Ципко нібито виграв олімпіаду з інформатики в Тегерані, а телеканали та інші ЗМІ про це не розповіли, тому в дописі користувачів просять підтримати хлопця репостом. По-перше, допис не є оригінальним, а містить лише скріншот якогось поста і опублікований у вигляді картинки. По-друге, автор маніпулює, виділяючи знаком оклику факт про те, що Антон є учнем саме сільської школи, підводячи до «потрібної» думки аудиторію. Що ж до олімпіади, то така справді проводилась, але хлопець на ній хоч і виграв золоту медаль, та зайняв аж ніяк не перше, а 8-е місце в загальному заліку. До того ж сам захід відбувся ще у 2017 (!) році, і таку ж картинку поширювали користувачі Фейсбуку три роки тому.

   Тим часом ніхто з читачів групи інформацію перевіряти не став, відтак у коментарях, окрім запізнілих привітань, посипалася критика на владу, яка, мовляв, не цінує талановитих учнів. Отже, дана фейкова інформація мала на меті лише викликати у користувачів негативні емоції.

    Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

11.08.2021, 08:01
472 Переглядів