Перевернути свій світ – просто!

27.04.2020, 17:05
630 Переглядів

Сьогодні в Тернополі є багато можливостей, щоб реалізуватися у певному традиційному спорті. Але флай-йога ( від англійського «fly» – політ, літати) для тернополян все ще залишається екзотичною новинкою. До карантину в Тернополі діяло чотири зали, де є курс такої йоги – «Каруна», «Energy», «Fitonyashka» та «ФІТ ЛЕДІ», котрі знову відкриються одразу ж, коли це буде дозволено.

   «Fly-йога – це комбінація йоги та інших тілесних практик, – розповідає тренерка спортзалу «Fitonyashka» Соломія Яциковська. – І якщо ти перепробувала вже всі види фітнесу, але тебе ніщо не вразило, то даний вид спорту – це саме те, що тобі потрібно. До того ж ще рік тому  я страждала від сильних болів у хребті, а зараз відчуваю себе прекрасно. Тож повітряна йога  – це не лише модно, а й корисно!».

   Автором антигравітаційної йоги став двадцять років тому американець Крістофер Харрісон, гімнаст і танцюрист. Придумане ним поєднання гімнастики, танцювальних елементів і комплексу фізичних вправ за допомогою спеціального гамака не залишило байдужими тисячі людей від Америки до Європи. На думку фахівців практика має оздоровлюючий ефект, якщо мають місце проблеми з хребтом, включаючи остеохондроз, артрити і артрози суглобів, синдром хронічної втоми, тривожність і безсоння, вегето-судинна дистонія, хронічні проблеми з внутрішніми органами тощо.

   А от інша тернопільська тренерка, Анна Кошиль, вважає, що Fly-йога взагалі здатна перевернути світ людини і в прямому, і в переносному сенсі цього слова. «Існує думка, що антигравітаційною йогою може займатися лише людина, котра засвоїла хатха-йогу, – каже вона. – Але за допомогою гамака новачки в йозі спроможні виконувати складні асани вже на перших заняттях. Наприклад, на те, щоб освоїти стійку на голові, у людей йдуть місяці практики, а на заняттях fly-йоги можна відразу отримати всю користь від перевернутих асан в гамаку. Цим видом йоги може займатися людина з будь-якими рівнем фізичної підготовки, вагою і статурою. На заваді не стане навіть вік – я проводжу заняття як для дітей від п’яти років, так і для дорослих після 50».

   Також  авторка цих рядків провела невеличке опитування серед тих, хто займається флай-йогою. Дев’ять із десяти відповіли, що заняття не лише зміцнюють їхні м’язи та покращують фізичне самопочуття, а й дарують масу позитивних емоцій.

Дарія Касько

 На фото – під час занять флай-йогою

Фото з Instagram: @solia_185; @daria_kasta

27.04.2020, 05:05
630 Переглядів