Почаївська громада розробила Програму охорони довкілля

08.10.2021, 11:01
648 Переглядів

Про підготовку програми, її основні  завдання та шляхи реалізації йшлося під час підсумкової онлайн-конференції, учасниками якої були її розробники, представники інших громад області, громадськості та журналісти.

За словами керівника проєкту «Розробка «Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Почаївської МТГ на 2022-2027 роки» Ігоря Ковалика,  протягом року інтенсивної праці  виконавці проєкту та члени робочої групи з’ясували основні  екологічні проблеми громади, шляхи вирішення яких виписано в Програмі.

«Стратегічною метою Програми є стабілізація й покращення екологічної ситуації на території Почаївської громади, створення належних умов для досягнення безпечного для здоров’я людини стану навколишнього природного середовища», – наголосив керівник проєкту.

Почаївський міський голова Василь Бойко відзначив значущість напрацьованого документа, подякував ГО «Гуртом», Тернопільському регіональному відділенні Асоціації міст України та Міжнародному фонду «Відродження» за цінний вклад у розвиток Почаївської ТГ.

«Дякую за ті зусилля, які ви доклали, аби наша громада отримала Програму охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки. Висловлюю вдячність, що обрали саме Почаївську міську територіальну громаду й вже сьогодні ми маємо такий дороговказ у напрямку охорони довкілля».

Виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Руслан Фронц наголосив, що такий документ є важливим для усіх громад. «Питання екології є надважливим для кожної громади, адже це здоров’я мешканців. Програма, яка вже є у Почаївській ТГ, є успішним прикладом і для інших. Саме Почаївська міська територіальна громада була однією з перших у Тернопільській області, котра напрацювала Стратегію розвитку громади й зараз впевнено рухається відповідно до цього стратегічного документа».

Про стратегічну екологічну оцінку проєкту «Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Почаївської МОТГ» поінформував керівник групи виконавців СЕО Програми, професор, доктор біологічних наук Дмитро Вакуленко.

Експерт проєкту Сергій Хлєбас розповів про особливості розробки Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки на території Почаївської МТГ.

Заступник Почаївського міського голови, керівник робочої групи розробки Програми Андрій Чубик поділився досвідом спільної діяльності в складі групи, розказав про громадські слухання і взаємодію з депутатським корпусом Почаївської міської ради в рамках формування Програми.

Захід відбувся за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках проекту EU4USociety. Матеріали відображають позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

08.10.2021, 11:01
648 Переглядів