Помилуйтеся ляльками-українками

25.05.2022, 22:56
558 Переглядів

У бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» (Тернопільська дитяча бібліотека №2, що на вулиці Івана Франка) з нагоди недавнього Дня вишиванки відкрилася цікава виставка під назвою «Вишиванка-вишиваночка: ляльки українки».

   Експонатами виставки стали ляльки у національному вбранні, виготовлені учнями відділу художнього оздоблення текстилю Тернопільської художньої школи імені Михайла Бойчука під керівництвом Алли Твердинюк. Як вона розповіла, для виготовлення ляльок юні умільці використали різні тканини, в’язальні нитки, тасьму з українським орнаментом, атласні стрічки, бісер, намистини, лелітки та синтепон для наповнення. А сам процес створення таких ляльок, як виявляється, не такий вже і простий. Він складається з виготовлення самої фігури (розкрій за лекалами, пошиття за всіма правилами технології, наповнення деталей тощо), та пошиття власне стилізованого українського одягу. Окремо виготовляються аксесуари та інші оздоблювальні  елементи, що учні робили за власними ескізами.

   З чудовими результатами кропіткої праці талановитих школярів всі охочі можуть ознайомитись у бібліотеці-музеї «Літературне Тернопілля» до 2 червня.

Інна Капуш

Фото авторки

25.05.2022, 10:56
558 Переглядів