Повідомлення про «літні» виплати українцям від держави – фейк!

03.07.2022, 11:56
1653 Переглядів

Про нові виплати українцям від держави повідомляють у місцевому Телеграм-каналі. Автори допису наголошують, що було ухвалено відповідний закон, а допомогу можна отримати лише в літній період. Перевіряємо, правда це чи ні.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Повномасштабне вторгнення росії позначилося на житті та фінансовому становищі людей. Як свідчать результати опитування Національного демократичного інституту та Київського міжнародного інституту соціології, загалом труднощі з фінансами відчувають 64% опитаних на території України. Тож не дивно, що у соцмережах час від часу з’являються повідомлення про все нові та нові можливості отримання державної допомоги.

У згаданому на початку дописі інформують, що 30 червня о 20:00 було ухвалено новий закон «Про фінансову допомогу громадянам України». Відтак, згідно з ним, кожен українець зможе отримати матеріальну допомогу під час війни, але лише в літній період. Також надається інструкція, як отримати ці виплати. Цікаво, що у дописі є активне гіперпосилання начебто на закон, а також на інструкцію, яка, до того ж, розміщена начебто на сайті Єдиного порталу державних послуг «Дія». Окрім того, пост супроводжується зображенням, яке візуально нагадує ті, що використовують для ілюстрації своїх публікацій у «Дії». Отож, все начебто виглядає правдиво. Проте це далеко не так.

Найперше, 30 червня не відбувалося пленарних засідань Верховної Ради, а саме цей орган влади у нашій державі є законодавчим і приймає закони. Це засвідчує розклад на сайті ВР. Окрім того, закону із назвою «Про фінансову допомогу громадянам України» на сайті ВР також нема. Що ж до інструкції, яка опублікована нібито на порталі «Дія», то вона теж фіктивна. Уважний читач помітить, що лінк на справжній сайт містить дві букви «і» –  https://diia.gov.ua/. А в посиланні на «липовий», який пропонує Телеграм-канал, стоїть буква «j» – dija.gov.ua. До того ж усі активні гіперпосилання ведуть на інший Телеграм-канал, де просять підписатися, щоб отримати детальну інформацію.

Отож, ми бачимо традиційну «схему», про яку писали вже неодноразово: Телеграм-канали пропонують начебто актуальну та важливу інформацію, проте насправді це «порожні» дописи, мета яких  – збільшити кількість підписників.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

03.07.2022, 11:56
1653 Переглядів