Повідомлення про схвалення Верховною Радою виплати кожному громадянину – фейк

04.08.2022, 22:32
1569 Переглядів

У соцмережі Фейсбук користувачам міг потрапити на очі рекламний пост про те, що Верховна Рада України схвалила виплати для кожного громадянина. Про яку суму і про які саме виплати йдеться, не повідомляється, тож з’ясовуємо деталі і перевіряємо інформацію на достовірність.    

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

У супроводжуючій інформації до допису повідомляють, що потрібно перейти за посиланням, щоб перевірити на сайті свої дані і отримати компенсацію за останні три роки. Цікаво, що таке оголошення оприлюднює не сама ВР, а сторінка «Соціальна допомога Громадянам», яка має 10 підписників і створена 21 липня. Щодо фото, яке супроводжує допис, то на ньому зображена ВР минулого скликання, бо на фото видно тодішнього голову Андрія Парубія та першу заступницю Ірину Геращенко. Щодо посилання, на яке користувачу пропонується перейти, то його Url – verhovnarada.22.com. У той час як справжній сайт Верховної Ради має такий Url  – rada.gov.ua.  Загалом усі офіційні ресурси державних установ в Україні закінчуються на «gov.ua». До того ж за останні дні на сайті нашого парламенту немає повідомлень про призначення якихось нових виплат українцям, а на пленарних засіданнях не було прийнято відповідних змін до законопроектів.

Тим часом у згаданому пості йдеться, що аби отримати виплату, потрібно натиснути на відповідну вкладку та ввести особисті дані, де потрібно вказати останні шість цифр банківської картки. Ми, звісно, цього не робили, і вам не радимо, адже таким чином шахраї заволодівають конфіденційною інформацією та спустошують гаманці довірливих людей. Подібні ж дописи не лише обманюють користувачів, збираючи персональні дані, а й дискредитують органи влади України, тож не виключено, що ресурс може працювати на ворога. Тож будьте пильними і довіряйте інформації лише з офіційних сайтів відомств.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

04.08.2022, 10:32
1569 Переглядів