Повідомлення про тисячі злотих для всіх українців від мережі магазинів – фейк

23.06.2022, 21:11
1428 Переглядів

В сегменті Facebook з’явилося повідомлення про те, що британська мережа магазинів Tesco PLC начебто роздає по декілька тисяч злотих в подарунок для українців. Сума виплат різна і залежить від місяця народження людини. Чи відповідає дійсності ця інформація, перевіряли наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Тesco – це британська мережа роздрібних магазинів, які продають продукти, одяг, господарські товари тощо. В Україні компанія наразі не має магазинів, тож придбати товар їхнього бренду можна лише онлайн. У тексті згаданого нами повідомлення написано, що потрібно назвати свій місяць народження й отримати подарунок, який відповідає саме цим даним. Найбільше коштів начебто отримає той, хто народився у вересні – 15 тисяч злотих, а найменше  – хто в березні, лише 5 тисяч ( це понад 32 тисячі гривень). А ще у допис додано декілька фото, на яких зображено чимало продуктів у ящиках. Під самим постом  – десятки тисяч коментарів із вказуванням місяців народження їх авторів. Та тільки  прокоментувати недостатньо, потрібно ще зареєструватися на сайті, де обіцяють вже десять тисяч гривень у якості подарунку. Окрім того, потрібно надіслати  PIN-код свого мобільного за допомогою SMS.

«Наша спонсорська команда задасть вам кілька запитань, а потім вам буде запропоновано зареєструвати адресу електронної пошти / номер телефону. Ваш приз буде оброблено та надіслано вам через хвилини після успішної реєстрації», – написано на сайті. Очевидно, що це повідомлення мало б викликати недовіру, адже за такою схемою, отримавши доступ до номеру телефону та пін-коду, шахраї заволодівають персональною інформацією людини. Тим часом люди в коментарях пишуть «Готово», що може свідчити про те, що вони виконали усе, що вимагається на сайті..

Насправді ж мережа магазинів «Теско» не роздає гроші українцям залежно від місяця їх  народження. На сайті компанії про це немає жодної інформації. Прикро, що багато людей досі вірять подібним «казкам» нечуваної щедрості, забуваючи про засторогу, що  безкоштовний сир буває лише у мишоловці.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу.

 

23.06.2022, 09:11
1428 Переглядів