Про основи медіаграмотності розмовляли з тренерами

28.04.2021, 08:10
750 Переглядів

 Тернопільський прес-клуб розширив аудиторію своїх просвітницьких заходів з медіаграмотності. Цього понеділка такий було проведено для тренерів-викладачів та представників адміністрації Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1 міста Тернополя.

   Спікерка Світлана Мичко насамперед розповіла про складну ситуацію в сучасному інформаційному просторі та те, чому медіаграмотність стала такою важливою і необхідною для кожного члена суспільства. Відтак пояснила, яким чином здійснюються дезінформація та маніпуляція свідомістю людей через засоби масової інформації, соцмережі та месенджери. Йшлося, зокрема, про те, як впливають на об’єктивність теленовин власники телеканалів, яким новинним сайтам можна довіряти, а на які краще не заходити взагалі, чому не варто поширювати в соціальних мережах сумнівну інформацію,  як поширюються фейки у Viber та інших популярних месенджерах. Слухачі також отримали низку порад та рекомендацій щодо того, як поглибити свої знання з медіаграмотності за допомогою різних ресурсів. А насамкінець спікерка відповіла на їхні запитання. Відбулася навіть невеличка дискусія щодо того, чому журналіст не має права нав’язувати читачам ( слухачам, глядачам) свою оцінку того, про що повідомляє. Організатори взяли до відома побажання учасників стосовно того, щоб продовжити розмову про основи медіаграмотності та отримати більше практичних знань у цій сфері.

   – Ми хотіли розширити світогляд наших тренерів-викладачів та щоб вони отримали базові знання щодо того, як безпечно споживати інформацію в сучасному світі, і цієї мети досягнуто, – прокоментувала захід у Тернопільському прес-клубі заступниця директора з навчально-тренувальної роботи тернопільської Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1 Галина Ралло, яка теж була присутня на ньому. – Це тим більше важливо, що вони працюють з дітьми, а, отже, зможуть передати їм свій досвід та допоможуть правильно орієнтуватися в навколишніх подіях. Тренери-викладачі у нас дуже широкої вікової категорії, але я відзначила, що зацікавилися темою як наймолодші, так і найстарші, хоча акценти інтересу, звичайно, відрізняються – молодших більше цікавило те, що пов’язано з джерелами інформації в інтернеті, старших – з телебаченням та газетами. Думаю, варто запланувати ще одну таку зустріч.

   Захід проводився в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіареформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

28.04.2021, 08:10
750 Переглядів