Що думають про майбутнє перейменування мешканці вулиці Гагаріна

23.06.2022, 15:52
1102 Переглядів

Як відомо, у Тернополі триває громадське обговорення онлайн (https://bit.ly/3M8lsOp) щодо перейменування вулиць, чиї нинішні назви пов’язані з росією чи радянським минулим. Авторка цієї публікації поцікавилася, що думають з приводу таких змін жителі однієї з вулиць, яку хочуть перейменувати – Юрія Гагаріна.

 Нагадаємо, Юрій Гагарін – радянський льотчик та космонавт, офіційно перша людина, що побувала в космосі. Народився, прожив все життя та помер в росії. А у Тернополі ще з радянських часів є вулиця його імені. То що ж думають з приводу рішення місцевої влади її перейменувати ті, хто там проживає? Чотирнадцятирічний Максим Коваль каже, що не чув нічого про зміну назви вулиці, бо новинами не цікавиться. «Мені загалом все одно, як вона буде називатися, але було б цікаво мати у Тернополі вулицю Ілона Маска», – зазначив хлопець. Молодь старшого віку, що тут живе, про перейменування знає, і більшість вважає, що українські вулиці мають називатися іменами українських діячів. Так думає, зокрема, Олена Кураш (24 роки): «Вважаю, що назвами вулиць ми маємо вшановувати перш за все українців. Можливо, варто взяти приклад з Івано-франківська та дати вулицям назви Героїв Харкова, Героїв Чернігова, Героїв Маріуполя.  Чи назвати нашу вулицю іменем якогось видатного тернополянина».

«Звісно, ми вже звикли до назви нашої вулиці, і потрібен буде час, аби звикнути до нової, але я повністю підтримую ідею перейменування. Безсумнівно, Гагарін зробив великий внесок у розвиток космонавтики, але ж у нас є свої видатні діячі», –  каже Микола Шевчук (42 роки). Чоловік зазначив, що натомість вулицю можна назвати на честь українського космонавта Леоніда Каденюка. А от серед людей пенсійного віку думки з цього приводу розділились. Марія Гудименко (65 років) каже, що перейменування цієї та інших вулиць є важливим процесом для формування української ідеї. «Росіяни знищували нас століттями, і не важливо, яка у них була сфера діяльності – вони всі причетні до того, що культура та наука України занепадали, а українці страждали від утисків. І я не хочу, щоб це повторювалося в майбутньому, тож ми маємо відмежуватися від усього, що пов’язане з росією». У той ж час подруга пані Марії, пані Галина (70 років) має дещо протилежну думку: «Я не розумію, для чого перейменовувати цю вулицю. Якщо на рахунок російських письменників чи культурних діячів, то все зрозуміло, але ж Гагарін, як-не-як, перша людина, що побувала в космосі, незалежно від національності».

   До речі, на згадане громадське обговорення винесено пропозицію перейменувати нинішню вулицю Гагаріна на честь Івана Гавдиди. Хто не знає, чи мало знає про цього українського громадсько-політичного діяча, уродженця Бережанського району Тернопільської області, раджу прочитати бодай за наступним посиланням

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B4%D0%B0_%D0%86%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87.

 Лілія Безух

Фото авторки

23.06.2022, 03:52
1102 Переглядів