Що ж буде з випускними

11.06.2020, 13:03
433 Переглядів

Пандемія відмінила чи відстрочила чимало важливих подій у житті більшості з нас. Тепер ось під питанням випускні у школах і вишах – подія, яку випускники так чекали і планували ще мало не з початку навчального року.

   Останній дзвоник в Україні відбувся 22 травня, за рекомендацією МОЗ він теж продзвенів дистанційно. Вперше в незалежній Україні випускники отримали  атестати без традиційних урочин. То невже не буде і таких очікуваних випускних?!  А що з цього приводу думають випускники, вони змирилися? Ось що сказала нам одна з випускниць Тернопільської ЗОШ №26 Юлія (прізвище не вказуємо на її прохання):  «Остаточні рішення щодо випускних ще невідомі, але більшість вже здогадується, що випускні будуть скасовані, тож знімають бронювання ресторанів та урочистих залів.  Найбільше розчаровані ті, хто вже встиг купити або пошити сукню чи костюм, оскільки гроші, витрачені на одяг, вже не повернуться. Та й справа не тільки в грошах. Всі останні роки свого шкільного життя я, приміром, чекала того дня, коли зможу відсвяткувати свій випускний, щороку дивилась фотографії і відеострічки інших випускників і мріяла про свій випускний бал».

   Тим часом в тернопільських університетах багато хто вже захистив дипломні роботи дистанційно. Як розповіла авторці цих рядків одна з випускниць історичного факультету, вони з однокурсниками раніше планували поїхати разом на кілька днів у Карпати і відсвяткувати там. Але в нинішній ситуації поїздку, скоріш за все, доведеться скасувати через карантин. «Проте ми надіємось, що все-таки матимемо змогу зібратись після того, як це стане безпечним», – додала вона. А от знайомий випускник ТНЕУ сказав, що ніяких урочистих заходів чи поїздок навіть не планували – просто заберуть дипломи і, можливо, зберуться вже після закінчення пандемії.

   Тим часом батьки тернопільських випускників шкіл, засмучені відміною такої важливої події в житті своїх дітей, вирішили таки поборотися за неї. Вони зареєстрували петицію на сайті електронних петицій міської ради звернення,в якому, зокрема, попросили прийняти нормативно-правові акти, які б дозволили та визначили формат проведення параду випускників, вручення медалей і атестатів, та інших урочистих заходів. На жаль, станом на сьогодні ( залишається ще 8 днів) петиція не назбирала і половини необхідних для розгляду міськрадою голосів. Однак міський голова Тернополя Сергій Надал на своїй сторінці у Facebook обнадіяв усіх причетних, виразивши сподівання, що якщо ситуація з поширенням коронавірусу буде стабільною, то після проведення ЗНО в місті таки зможуть провести свято для випускників.

Катерина Козлюк

11.06.2020, 01:03
433 Переглядів