Щоб інформаційна напруга не впливала на психічне здоров’я

19.10.2021, 15:44
485 Переглядів

З нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я, який відзначали нещодавно, Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило на своєму Телеграм-каналі  основні правила інформаційної гігієни. Пропонуємо їх увазі наших читачів.

   У публікації про вплив інформаційного середовища на ментальне здоров’я МОЗ передусім нагадало, що постійна інформаційна напруга спричиняє порушення психологічного благополуччя, безсоння, підвищений артеріальний тиск, пригнічений стан, депресивні та тривожні розлади. Тож фахівці з медицини рекомендують дотримуватися простих правил інформаційної гігієни:

Лише достовірні джерела

   Через схильність беззаперечно довіряти рідним і друзям ми часто послаблюємо критичне мислення й можемо ставати жертвами дезінформації. Не втрачайте пильності тільки тому, що новина надійшла від друга. Намагайтеся перевіряти першоджерела.

Будьте критичними до новин, які швидко «розлітаються»

   Дезінформація поширюється значно швидше, ніж правда, і охоплює більшу аудиторію. Це не означає, що швидко поширювана новина є дезінформацією лише тому, що вона стрімко розповсюджується, проте це, безумовно, є приводом двічі подумати, перш ніж ділитися нею та беззаперечно їй вірити.

Зважайте на стилістику написання новини

   Гучні заголовки і слова, які викликають сильні емоції (такі, зокрема, як гнів та тривога), допомагають новинам поширюватися швидше і краще, ніж поміркований, нейтральний текст. В повідомленнях, що містять дезінформацію, часто використовуються саме такі слова, які можуть змінювати ваші емоції. Не варто емоційно сприймати та реагувати на інформаційні події.

Утримайтеся від поширення інформації, якщо прочитали тільки заголовок

   Одного прочитання хибного твердження достатньо, щоб пізніше сприйняти його як правдиве (ефект ілюзії правди). Старайтесь вивчити новину чи подію, що вас зацікавила, з різних джерел. Поширюйте лише достовірну та доведену інформацію. Варто пам’ятати: ми не можемо повністю відгородитися від негативних новин чи спотвореної інформації, однак попередити медіанасильство можна – споживаючи достовірну, доказову та реальну інформацію.

Дбайте про своє психічне здоров‘я, бо це важливий аспект життя, який впливає на самопочуття в цілому!

19.10.2021, 03:44
485 Переглядів