Смертельна вакцинація від Covid-19: фейк у месенджерах

20.08.2020, 19:54
727 Переглядів

У соцмережах час від часу з’являються фейки про небезпечність, а то й смертельні наслідки вакцини від Covid-19. Нову порцію російськомовних «лякалок» від прихильників теорій змови останніми днями почали отримувати користувачі месенджера Facebook. Тож розберемося з черговою нісенітницею.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК/МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ

Повідомлення, які користувачі пересилають один одному, містять інформацію про те, що під виглядом вакцинації від коронавірусу у світі планують знищити ледь не все населення планети. Так, звучить безглуздо, тож варто пояснити, чому це не більше, ніж вигадки, і пояснити, яка ситуація насправді станом на сьогодні (мову «послань» зберігаємо).

МЕСЕДЖ 1: Под видом вакцинации от «короновируса» мировое правительство решило уничтожить семь миллиардов, оставив «золотые полмиллиарда» – себя и свой обслуживающий персонал.

Скорочення населення шляхом «смертельної» вакцинації від коронавірусу – одна із топових фейкових тем. Але це не більше ніж вигадки конспірологів і фейкмейкерів, які на тлі складної ситуації з епідемією коронавірусу поширюють паніку, дискредитують окремих персон та органи державної влади. Більше того, не треба володіти екстрасенсорними здібностями, щоб розуміти, що наша планета ще не раз зіштовхнеться з різними пандеміями. Як і раніше бували пандемії, наприклад, чуми, холери, іспанки.

МЕСЕДЖ 2: Псевдоопасный вирус – обычная разновидность гриппа.

Ще одна улюблена тема прихильників «теорії змови» – це те, що ніякого коронавірусу немає. До того ж порівнювати його із грипом, хоч це зовсім різні захворювання зі своїми симптомами, перебігом та наслідками для здоров’я.

Грип – це гостра респіраторна інфекція, викликана вірусами грипу, які циркулюють у всьому світі вже тисячі років.

Коронавіруси – це велика сім’я вірусів, які можуть викликати захворювання у людей і тварин: від звичайної застуди до важкої респіраторної інфекції.

Covid-19 – це інфекційне захворювання, назву якому дала Всесвітня організація охорони здоров’я 11 лютого 2020 року. Захворювання, спричинене коронавірусом SARS-CoV-2, який був невідомий науці раніше.

МЕСЕДЖ 3: Людей вводят в состояние паники от «опасного» коронавируса, потом вакцинируют препаратом с инкубационным периодом в полгода, в течении которого не будет видимых изменений, а затем через 1-3 года человек умирает.

Наразі відомо, що над вакциною від коронавірусу працюють кращі вчені у багатьох країнах світу. У Всесвітній організації здоров’я вважають, що на розробку вакцини від коронавірусу до тієї стадії, коли її можна буде безпечно використовувати, знадобиться час до одного року. На сьогодні ж вакцини не існує! Тому ні про яку вакцинацію зараз взагалі мова не йде. Окрім того, якщо, на думку авторів фейку, завдання вакцини — вбивати людей, то чи є сенс довгий період працювати над її розробкою, а потім ще проводити дорогі клінічні випробування, аби переконатися в її безпечності?

МЕСЕДЖ 4: Об этом должны узнать все и как можно быстрее, только так, все вместе, объединившись, мы сможем противостоять этому массовому убийству, как было сделано в Германии, в Швейцарии и др. городах Европы 12 июня 2020г. В 12:00ч. Они оповестили население и массово все вышли на митинг против вакцинации, тестирования, чипирования и экспериментов над людьми. И они победили!

Так, у Німеччині та Швейцарії й справді проходили мітинги, проте учасники вимагали зовсім іншого – зняти карантинні обмеження, адже люди не могли працювати і забезпечувати свої сім’ї.

МЕСЕДЖ 5: Вакцинация – это смерть. Чипизация = роботизация – превращение нас в бездушных роботов, лишённых Души и Воли.

Ще одне відгалуження «теорії змови» – під час масової вакцинації від COVID-19 начебто людям будуть таємно імплантувати мікрочіпи з метою подальшого тотального стеження, контролю за діяльністю та збору даних. В подальшому ця інформація буде використовуватися для тиску, шантажу, керування поведінкою. Цей фейк та чисельні його інтерпретації були викриті фактчекерами з Німеччини – ресурс Correctiv, Хорватії — Faktograph, Сполучених Штатів — FactCheck.org.

Висновок: подібні «лякалки» у соцмережах та розсилках не мають нічого спільного з правдою і переслідують лише одну мету – посіяти паніку серед населення.

Матеріал підготовано у співпраці  з Тернопільським прес-клубом, за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

20.08.2020, 07:54
727 Переглядів