Створено мережу з протидії дезінформації на регіональному рівні

26.12.2021, 23:50
822 Переглядів

 Про створення такої оголосили на пресконференції в Укрінформі кілька регіональних інформаційних ресурсів, керівники яких підписали відповідний меморандум. Заснували ж її Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Укрінформу та громадська організація «Центр аналітики і розслідувань», правління якої очолює засновник відомого фактчекінгового проєкту «БезБрехні» Олександр Гороховський.

 “Ми почали працювати у форматі фактчекінгу і зараз працюємо у форматі протидії дезінформації – як внутрішньої, так і зовнішньої, – розповів під час пресконференції Олександр Гороховський. – Коли ми занурилися в інформаційне середовище регіонів, то зрозуміли, що дуже серйозні виклики й вкиди йдуть саме на регіональному рівні. Там своя інформаційна аура й поле. І часом з центру неможливо пробитися туди, де люди варяться в своєму інформаційному соку. І навіть масштабування наших шанованих потужних ресурсів, які займаються протидією дезінформації, інколи мало, щоб достукатися до регіонів”. За його словами, нова мережа «повинна допомогти регіональним ЗМІ розглянути інформаційні атаки в загальнонаціональному контексті». “Регіональні ЗМІ перебувають на першій лінії інформаційної оборони, саме вони перші стикаються з гібридними атаками дезінформації та фейків, і вони бачать ситуацію найкраще. Це актуально особливо зараз, в умовах військової ескалації на наших кордонах”, – процитувала агенція Укрінформ керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігоря Солов’я.

   За інформацією організаторів, нова мережа з протидії дезінформації наразі об’єднала 10 інформаційних ресурсів з різних регіонів, які і виступатимуть майданчиками для поширення правдивої інформації, і виготовлятимуть власний контент з протидії дезінформації. Загальна аудиторія ­– приблизно 4-5 мільйонів людей на рік, до того ж у планах на перспективу – збільшувати охоплення.

На фото – Олександр Гороховський (справа) та Ігор Соловей з підписаним меморандумом

Фото з сайту https://spravdi.gov.ua

26.12.2021, 11:50
822 Переглядів