«Тепле Поділля» створює нові маршрути для мандрівників

08.08.2021, 20:56
729 Переглядів

Наприкінці травня цього року у  Чорткові ( ініціатором стала Чортківська міська рада) сім територіальних громад Тернопільщини та управління туризму Тернопільської обласної державної адміністрації підписали перший в області електронний меморандум про утворення туристичного кластеру “Тепле Поділля” .

   Серед підписантів – Чортківська, Бучацька, Борщівська, Заліщицька, Скала-Подільська, Мельниця-Подільська та Більче-Золотецька громади. В подальшому до кластеру планують доєднатися Товстенська й Заводська селищні та Копичинецька міська громада. Нагадаємо, що кластер в даному випадку – це концентрація на певній території підприємств індустрії туризму, які взаємодіють між собою задля створення туристичного продукту.

 Південне Поділля, на території якого знаходиться і сучасний Чортківський район, вирізняється великою кількістю історичних і природних пам’яток. Цей край завжди приваблював туристів і мандрівників. Тепер же, завдяки об’єднанню громад, засновники туристичного кластеру “Тепле Поділля” планують створити нові  популярні туристичні маршрути. Як повідомила заступник міського голови Чорткова Людмила Колісник, мета кластеру – перетворити південне Тернопілля на конкурентну туристичну дестинацію, на противагу уже відомим навколишнім туристичним локаціям – таким, як Чернівці, Кам’янець-Подільський, Хотин. А також – через тісну співпрацю збільшити потік туристів в ці громади та розвивати його «як у сфері гостинності, так і у сфері економіки та наповнення  бюджетів.”

  Кластер “Тепле Поділля” вже понад два місяці об’єднує сім територіальних громад Тернопілля у прагненні стати потужним туристичним центром області. Основною його перевагою є співпраця влади і бізнесу. Адже, крім громад, партнерами об’єднання стали відомі готельєри, ресторатори та підприємства області. Туристичні маршрути розробляються на основі найпопулярніших туристичних об’єктів краю. Серед таких – історичне середмістя Чорткова, Бучацька ратуша та скельний монастир у селі Рукомиш, комплекс архітектурних споруд у Язлівці, Джуринський водоспад, печерний храм села Монастирок та замок у Скалі-Подільській. Наразі над створенням маршрутів працює робоча група, яка складається з працівників туристично-інформаційних центрів, відділів культури і туризму місцевих органів влади та екскурсоводів.

Марина  Дашкевич

На фото – учасники підписання меморандуму в Чорткові

08.08.2021, 08:56
729 Переглядів