Тернопільські поети й музиканти мобілізувалися задля допомоги українській армії

31.05.2022, 14:54
1104 Переглядів

Майже щонеділі у приміщенні тернопільського креативного кластеру «Na пошті» відбуваються благодійні заходи під назвою  «Культурна мобілізація». Назва доволі символічна, оскільки організатори буквально мобілізували культуру Тернопільщини та створили місце, де усі бажаючі можуть бодай трохи відволіктись від суворих реалій сьогодення і при цьому допомогти Збройним Силам України.

   «Культурна мобілізація» об’єднала багато талановитих гуртів та митців нашого міста й цілої України. Відвідуючи ці заходи, можна не лише насолодитися їх творчістю, а й відкрити для себе нових авторів та виконавців. «Я дізналась про “Культурну мобілізацію” із сторінки в соцмережі мого улюбленого гурту, який повідомив про свій виступ тут, – розповідає тернополянка Юлія Кухарик. – Це був вже п’ятий захід такого формату, тому трохи шкодую, що не дізналась про такі дійства раніше. Формат подобається тим, що можна і послухати українську музику, і насолодитися сучасною українською поезією. Для мене, як для людини, яка любить і музику, і вірші, це просто знахідка!».

    «В наш час культура є символом того, за що зараз бореться вся країна. Тому для нас за честь нагадати людям, чого ми варті, і що потрібно підтримувати те, якими ми є. І нам було приємно чути компліменти,  бо це знак того, що люди нарешті починають гідно оцінювати своє, відмовляючись від російського контенту. Усе українське починає набувати популярності в музичному просторі, і ми лише раді цьому сприяти», – прокоментував соліст гурту Red Side Борис Шамчук.

   Впродовж п’яти вже проведених заходів на «Культурній мобілізації» вже виступили такі гурти як Шафа Шамана, Джавелін, Mazepa, Red Side, НАСА, Nameless, Hunky Dory, CRY НЕБА, Е-hо, Лелека та папороть. А свої вірші там читали Дмитро Лазуткін, Юрій Матевощук, Тетяна Іваніцька, Уляна Галич та інші поети. Далі – буде! Бо організатори не збираються зупинятися, знайшовши справді хороший спосіб поєднання приємного з корисним. Тож приходьте на заходи, відправляйте кошти для ЗСУ, і нехай в нашому житті якнайшвидше буде лише культурна мобілізація.

Софія Ярош

На фото – під час виступу гурту Red Side

Фото авторки

 

 

31.05.2022, 02:54
1104 Переглядів