Тернопільський обласний перинатальний центр працює в особливому режимі

16.04.2020, 16:27
1547 Переглядів

 У зв’язку із надзвичайною ситуацією, що склалась в країні і в цілому світі, медичні заклади перейшли на особливий режим роботи. Зокрема, і Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр «Мати і дитина».

   Як розповіла його медичний директор Валентина Якимчук, було здійснено всі заходи згідно наказу Міністерства охорони здоров’я  України від 28.03.2020 №722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)». Підготовано ізольований корпус, в якому тепер здійснюється прийом вагітних і породіль з підозрою чи уже діагностованим COVID-19. В ньому розгорнуто два зали для безпечних пологів пацієнток, працює окрема медична бригада. Для особливо важких хворих організовано відділення інтенсивної терапії на три ліжка з апаратами ШВЛ. Всі інші відділення працюють у звичному режимі, проте з посиленням заходів безпеки. На час карантину медичний заклад закритий для відвідування вагітних та породіль, а також тимчасово заборонені партнерські пологи ( тобто пологи в присутності батька дитини). Особливе навантаження лягло на плечі лікарів відділень патології вагітних та екстрагенітальної патології, які в умовах пандемії тримають під посиленим контролем стан пацієнток із супутніми захворюваннями.

    Всі лікарі, середній та молодший медичний персонал перинатального центру забезпечені засобами індивідуального захисту на 3 дні (спеціальні захисні костюми, окуляри, маски, рукавиці). Закупівля їх здійснювалась частково за допомогою обласного управління охорони здоров’я, але в основному – власними коштами та завдяки сприянню спонсорів. Забезпечений ТОКПЦ «Мати і дитина» і експрес-тестами для вчасної діагностики COVID-19.

   Валентина Якимчук застерігає, що коронавірусна інфекція є надзвичайно небезпечною для вагітних, тому дуже важливо дотримуватись домашнього режиму і по можливості консультуватись зі своїм лікарем по телефону. Якщо ж потрібне обстеження, то необхідно максимально використовувати засоби індивідуального захисту. Також рекомендується виключити всі контакти зі сторонніми, зокрема, уникати походів в супермаркет чи аптеку та користування ліфтами. Окрім того Валентина Дмитрівна зазначила, що важливими є регулярне провітрювання приміщень, дотримання питного режиму та збалансоване харчування.

 Марта Франчук

Фото авторки

16.04.2020, 04:27
1547 Переглядів