TikTok продовжує приховано «обслуговувати» російських пропагандистів

14.08.2022, 07:14
973 Переглядів

Популярний TikTok таємно просуває заборонений російський контент. Як пише журнал Wired https://www.wired.com/story/tiktok-russia-shadow-promotion/ , “тіньове просування” дозволяє деяким обліковим записам завантажувати нові відео на платформу, попри заборону.

Китайська соціальна мережа призупинила публікацію нового контенту для користувачів із Росії 6 березня. Це сталося після того, як Кремль ухвалив “закон про фейки”, щоб приховати правду про війну в Україні. Як це втілено на практиці, вирішила з’ясувати некомерційна організація Tracking Exposed, яка проводила дослідження з травня по липень 2022 року. Щоб зрозуміти, як китайська платформа працює в РФ, вони використовували для доступу до TikTok VPN-сервіси та користувалися нею з російських IP-адрес. Виявилося, якщо користувач стежить за такими рупорами російської пропаганди як Sputnik, він продовжує бачити новий контент цієї сторінки у своїй стрічці. Водночас у профілі цього облікового запису нові відео не показуються.

Автори дослідження підозрюють, що TikTok використав цей спосіб, щоб утримати аудиторію на платформі. У них склалося враження, що такі великі розважальні ресурси як “Яндекс.Музика”, “Beautybomb.rus” та “Кінопошук” заборона зовсім не зачепила. Журналісти звернулися до TikTok з питанням, за яким принципом компанія вибирала облікові записи, яким можна й надалі публікувати контент у РФ. На що представник TikTok Джеймі Фавацца відповів, що політика компанії щодо надання послуг у Росії не змінилася.

14.08.2022, 07:14
973 Переглядів