Трощити фейки!

31.05.2021, 17:29
386 Переглядів

Помітною подією  у сфері поширення медіаграмотності серед молоді стала перша Всеукраїнська олімпіада з медіаграмотності серед студентів вищих навчальних закладів України «Фейкотрощі», фінальні змагання якої відбулися нещодавно онлайн і транслювалися Укрінформом.

Організувала олімпіаду у форматі брейн-рингу відома громадська організація «Центр аналітики і розслідувань» ­­- фактчек-проєкт «БезБрехні» на чолі із своїм керівником і засновником Олександром Гороховським ( він же виступав модератором змагань). Як він розповів, проєкт розпочався ще в минулому році, і всього в ньому взяло участь 30 команд з різних навчальних закладів України (понад 350 студентів та викладачів), у фінал же вийшло лише 5 – «Шампунь проти фейків» університету «Львівська політехніка», «Mediacheck» Київського  університету культури і мистецтв, «Et Cetera» університету «Острозька академія», «Fake Busters» Маріупольського державного університету та «Медіаварта» з Дніпровського національного університету імені О. Гончара.

Впродовж 5-ти раундів фіналу студентські команди відповідали на актуальні запитання, а їх відповіді докладно коментували та оцінювали експерти-фахівці – Олександр Гороховський, засновниця та головний редактор фактчек-проєкту «По той бік новин» Альона Романюк та голова медіапрофспілки, медіаексперт Сергій Штурхецький. Переможцем олімпіади стала «Медіаварта» з Дніпровського національного університету. «У нас були чудова гра, напружені змагання, вир емоцій!» – прокоментував подію кореспондентові Укрінформу Олександр Гороховський. А також повідомив, що всі команди-фіналістки отримають відповідні сертифікати та кубки, а кожний учасник команди-переможниці ще й планшет в подарунок.

Проєкт першої Всеукраїнської олімпіади з медіаграмотності у форматі брейн-рингу «Фейкотрощі» відбувся за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні і був пілотним. Другий сезон змагань організатори планують розпочати восени і залучити удвічі більше навчальних закладів.

31.05.2021, 05:29
386 Переглядів