Тисяча гривень за вакцинацію – це наразі фейк

03.11.2021, 21:22
702 Переглядів

Після мітингу антивакцинаторів, який відбувся у Києві, у соцмережах почали поширювати інформацію про те, що і вакциновані, і ті, хто планують щепитися від коронавірусної хвороби, можуть отримати по тисячі гривень від держави. Чи правда це, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«В Україні запропонували платити громадянам за вакцинацію від ковіду. Опублікована інструкція, як можна отримати ці гроші, навіть якщо ви вже вакциновані», – таке повідомлення поширюють у одному із вітчизняних Telegram-каналів. При переході на ту саму інструкцію, яка мала б роз’яснити  деталі, читачі перенаправляються на інший Telegram-канал із ідентичним постом. Щоб відкрити інструкцію на останньому, потрібно підписатися на даний канал. Та навіть після цього ніяких деталей вам не пропонують. З’являється лише віконечко з повідомленням, що пост опублікований 30 жовтня. Очевидно, що такими інтригуючими заголовками автори мали на меті лише привернути увагу та збільшити кількість підписників своїх каналів, натомість не надаючи читачам ніякої відповідної інформації.

Наші фактчекери дізналися, звідки ростуть ноги у даної фейкової інформації. Як виявилося, ще у вересні цього року екс-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час одного з політичних ток-шоу запропонував, як мотивацію до щеплення проти COVID-19, надавати громадянам одноразову допомогу в розмірі 1 тисячі гривень. Наразі ж в Україні ніякі фінансові виплати щепленим громадянам не надаються.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

 

03.11.2021, 09:22
702 Переглядів