У потужний волонтерський рух перетворилася вся громада

22.06.2022, 11:40
901 Переглядів

«Агенція місцевого розвитку» була створена у Теофіпольській громаді сусідньої Хмельниччини восени минулого року. Її основним завданням рішенням сесії було визначено  «створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку жителів громади». Однак як тільки почалася війна, на базі Агенції,  за ініціативою селищного голови Михайла Тененева, організували волонтерський штаб допомоги для переселенців, територіальної оборони та військових частин.

    – З перших днів діяльності штабу у нас зранку до пізнього вечора багатолюдно, адже кожен хоче допомогти в міру своїх можливостей, – розповідає директорка Агенції Лілія Архіпович. – Наша громада перетворилася у потужний волонтерський рух: у школах, садочках, будинках культури жителі плетуть маскувальні сітки, готують набори з власних продуктів та тих, що надають наші аграрії, фермери та підприємці. І ми спільно з волонтерами все це, разом з ліками, одягом, взуттям, харчами, іншими необхідними речами, оперативно відправляємо у військові частини, осередки територіальної оборони, цивільним в «гарячі точки» та для переселенців.

   Агенція успішно співпрацює з філією волонтерської організації «Захист. Теофіпольщина», волонтерським штабом «Ватра» і Центром допомоги ЗСУ та вимушеним переселенцям, який діє на базі Хмельницького національного університету. З Теофіпольської громади вже вдалося відправити тисячі необхідних речей та десятки тон продуктів, а завдяки зібраним коштам придбано одяг та взуття для роти охорони і військових ЗСУ, наших земляків, які зараз захищають країну на передовій, а також налагоджено пошиття плитоносів – закуплено тканину, матеріали, відкрито швейний цех. Повний список благодійників та волонтерів озвучити неможливо, тому що долучаються, відповідно до своїх можливостей, усі: діти приносять заощадження та солодощі, пенсіонери віддають останні збереження, великий і малий бізнес надають все необхідне за потребою, наші земляки за кордоном регулярно надсилають допомогу і т.д.  Громада стала єдиним могутнім і злагодженим механізмом, у якому кожний житель – це важливий елемент, що забезпечує його успішне функціонування. Спільними зусиллями в тилу люди щохвилини наближають Перемогу!

Назар Голуб

На фото – теофіпольські волонтери плетуть маскувальні сітки для української армії; Лілія Архіпович під час розмови з автором

22.06.2022, 11:40
901 Переглядів