У тернопільських бібліотеках збирають книги для вимушених переселенців  

18.05.2022, 11:57
1033 Переглядів

В рамках  гуманітарно-освітнього проєкту «Українці допомагають українцям» у Тернополі вже втретє збирають книги для українців, які зараз за кордоном. Збір  дитячих книг українською відбувається на базі тернопільських дитячих бібліотек та Центральної міської бібліотеки. Мета акції  – підтримати вимушених переселенців, щоб їхні діти читали книги та вчили рідну мову.

«Філія нашої бібліотеки приєдналася до цієї акції, ми розвішали оголошення, але на них майже не звертали увагу. Спочатку книг було мало, 2-5 на день, але пізніше інформація про акцію поширилася у соціальних мережах, тож тепер з кожним днем книжок приносять все більше. Також до збору активно долучаються наші бібліотекарі. Оскільки ми – дитяча бібліотека, то нам приносять книги для дітей та підлітків, але бувало й таке, що приносили книги для дорослих. Коли назбирується певна кількість книжок, ми передаємо їх у Центральну міську бібліотеку», – розповіла завідувачка тернопільської  дитячої бібліотеки №3 Світлана Ткачук.

Загалом акція триватиме до 19 травня, після цього книги будуть передані до польського міста Лєгніца, і у День Європи (21 травня) їх  роздадуть українцям. Також пані Світлана зазначила, що відвідувачі бібліотеки висловлюють вдячність за можливість долучитися до цієї акції та допомогти діткам, які вимушено переїхали за кордон. Ось як розповіла про свою участь Наталя Сінявська : «Про збір книг мені розповіла моя подруга. Я дуже люблю читати, і вважаю, що книги відіграють дуже важливу роль у житті кожного, а знайти українськомовні видання за кордоном дуже важко, часто неможливо. Я принесла художню книгу для підлітків, а також дитячу енциклопедію.  Дуже сподіваюся, що вони стануть корисними людям,  які були змушені переїхати за кордон».

Під час двох попередніх зборів вдалося відправити з Тернополя до Жешува та Познані 5 ящиків книжок, а також книжки та канцелярію до іншого польського міста, Хожува.

Лілія Безух

На фото – дитячі книги, зібрані у Центральній міській бібліотеці Тернополя

Фото авторки

18.05.2022, 11:57
1033 Переглядів