Українці отримали інструкцію з виживання в інформаційному просторі

26.09.2021, 13:35
443 Переглядів

Саме так назвала свою нову книгу з медіаграмотності «Як не стати овочем», що вийшла друком у харківському видавництві «Vivat», відома фахівчиня у цій сфері Оксана Мороз.

   Як написано про видання на сайті https://www.oksanamoroz.com , у ньому простою мовою і з конкретними прикладами розповідається про всі основні маніпуляції та шахрайства цифрового світу у форматі “суть — причина — наслідки — що робити”. Читачі дізнаються, зокрема, про маніпуляції в Facebook, YouTube, Google, Viber, Telegram, Вікіпедії та онлайн-медіа; як безпечно користуватися гаджетами і вберегти свої персональні дані; як не потрапити на гачок шахраїв та маркетологів; як безпечно знаходити відповіді на фінансові, економічні та політичні питання. Книжка написана у форматі довідника, щоб більш обізнані читачі могли структурувати знання, а ті, хто тільки починає шукати відповідь на запитання «Як мною маніпулюють», швидко зорієнтувалися. «Тут ви підтвердите свої здогадки, дізнаєтеся багато нового, а головне — зрозумієте, як не потрапити на гачок шахраїв, політиків та онлайн-злодіїв. А ще ці знання допоможуть пояснити рідним, які небезпеки чатують на них в онлайні», – розповідає про книгу сама авторка.

   Матеріал структурований так, щоб читач швидко міг знайти пояснення проблеми, на яку натрапив в інфопросторі. До того ж всі матеріали та рекомендації, викладені в книзі, вже апробовані раніше в навчальних програмах Оксани Мороз і отримали оцінку «дуже корисна інформація для щоденного життя» від 89 % їх учасників (за останній рік курс пройшли понад 5 000 осіб). У книжці подані і додаткові матеріали: відео, статті, ігри, дослідження, рекомендації навчальних курсів, YouTube-каналів, фільмів і книжок. А наприкінці зібрані всі правила, що допоможуть споживати інформацію безпечно.

   Нагадаємо, що Оксана Мороз є засновницею волонтерської ініціативи з інформаційної гігієни «Як не стати овочем». Понад 20 років працює в галузі комунікацій. Спеціалізується на аналізі та формуванні інформаційного поля та вивченні поведінки людей у ньому. З 2015 року – постійний запрошений спікер Києво-Могилянської бізнес-школи. Публічно заявила про свою мету навчити до 2024 року  інформаційній гігієні 7 мільйонів українців. Дві її попередні книжки, що вийшли друком минулого року, стали переможцями Всеукраїнського рейтингу “Книжка року 2020” (номінація “Обрії”). Крім того книга “Нація овочів?” посіла 3-е місце у премії KBU AWARDS-2020 (номінація “Найкраща книга для особистісного зростання”), а книга “Боротьба за правду” здобула персональну відзнаку від директорки Українського інституту книги Олександри Коваль у межах премії BookForum Best Book Award-2020.

26.09.2021, 01:35
443 Переглядів